Magia świąt

Gdy wspominamy święta Bożego Narodzenia z naszego dzieciństwa okazuje się, że wprawdzie u jednych na stole była kutia, a u innych pierogi, to niezależnie od zestawu potraw, dla większości z nas był to najbardziej wyczekiwany moment w roku. Dziś patrzymy na swoje dzieci, które z nieodmienną ekscytacją odliczają dni do Wigilii i – gdy ta wreszcie nadejdzie – z wypiekami na twarzy wypatrują pierwszej gwiazdki. I co roku uświadamiamy sobie na nowo, że być może wiele zmieniło się od czasu gdy sami byliśmy mali, ale mimo to wciąż czekamy na ten wyjątkowy, grudniowy czas, bo radość płynąca ze wspólnych chwil, z obdarowywania i bycia obdarowanym – to jest właśnie magia świąt!

Shiny Gold

Nic więc dziwnego, że co roku chcemy „wyczarować” najpiękniejsze święta, dekorując dom, podając wigilijną kolację na eleganckiej zastawie, a najbliższym ofiarowując wymarzone prezenty. Choć w  tym ostatnim możemy liczyć na wsparcie i hojność świętego Mikołaja, względnie Gwiazdora, Aniołka lub Dziadka Mroza, to z resztą musimy poradzić sobie sami.

Dziś, kiedy Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, przekazujemy wam garść inspiracji, które mogą być przydatne podczas ostatnich przedświątecznych przygotowań. Zachęcamy, abyście sami przekonali się, jak pięknie wygląda stół, na którym gości połączenie bieli ze złotem.

Jeśli nie jesteście zwolennikami takich zestawień, podczas Wigilii i świątecznych obiadów doskonale sprawdzą się serie porcelany zdobione motywami bożonarodzeniowymi.

Natomiast jeżeli jesteście miłośnikami barokowego przepychu i bogactwa kolorów, możecie je śmiało wykorzystać na bożonarodzeniowym stole! Kto powiedział, że porcelana musi być biała?

Niezależnie od tego jaki wariant wybierzecie dla siebie, życzymy Wam prawdziwie świątecznej atmosfery, spokoju i radości z bycia razem z tymi, których kochacie.

Wesołych Świąt!

Leave a Reply

%d bloggers like this: