…and the winner is – MARSET!

W Saint-Etienne we Francji nagrodzono właśnie Marset międzynarodową nagrodą 2014/2015 za najlepsze “zarządzanie designem”. Nagroda DME jest jedyną nagrodą, którą przyznaje się za szczególną wagę, jaką firma przywiązuje do roli i znaczenia wzornictwa w strategii swej działalności.
Nagrodę odebrał osobiście Javier Marset w towarzystwie swego brata Carlosa Marset i projektanta Joana Gaspara, który od 20 lat współpracuje z firmą. Jury w uzasadnieniu swego werdyktu podkreśliło, że w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw właśnie ten hiszpański producent lamp z siedzibą w Barcelonie wyróżnił się szczególną intuicją i wyczuciem rynku, wrażliwością i konsekwencją we wprowadzaniu do produkcji projektów na najwyższym poziomie artystycznym.
Nowością Marset jest lampa nazwana ” Follow me”. Być może w trudnej rywalizacji o nagrodę DME o wygranej Marseta przesądził ten najnowszy, doskonały projekt Inmy Bermudez? Niewielka przenośna lampa natychmiast zdobyła uznanie architektów i sympatię użytkowników. Jest w zasadzie prosta, minimalistyczna i w jakimś sensie skromna, a równocześnie rewolucyjna. Przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów (światło LED, klosz z poliwęglanu) jest bardzo praktyczna i wytrzymała.6 Daje ciepłe światło przypominające blask świec, z możliwością 3 stopniowej regulacji jego natężenia. Można ją w miarę potrzeb doładować włączając do sieci i zabrać wszędzie, gdzie nie ma prądu, a potrzebujemy oświetlenia: na taras, do ogrodu, na plażę i pod namiot.Ta lampa towarzyszyć może nam wszędzie.Bez tytułu..

Leave a Reply

%d