Konkurs / filiżanka kolekcjonerska

Rozpoczynamy nasz konkurs. Prezentujemy pierwszą z filiżanek z kolekcjonerskiej serii, którą zaprojektowała Christa Häusler-Goltz. Opis należy do Państwa! Czekamy do piątku (19/05/2017).
husler2Najlepszy tekst nagrodzimy filiżanką „Cupola” zaprojektowaną przez Mario Belliniego z dekoracją wnuczki Philippa Rosenthala – Francisci. Ułatwieniem mogą być wcześniejsze wpisy na blogu – można je znaleźć pod hasłem „filiżanka”. Zapraszamy do lektury!

11 Comments on “Konkurs / filiżanka kolekcjonerska

 1. Futurystyczna, oryginalna, wyjątkowa. Filiżanka obok, której nie można przejść obojętnie. Jest jak taniec kolorowych świetlików na białej ścianie albo rozkloszowana spódnica z koła. Jeśli chcesz by Twój poranek był wyjątkowo udany wypij białą herbatę z filiżanki, która wprowadzi Cię swym kształtem i formą w niezapomniany wir wydarzeń. Uchwyt delikatny, ale zadaniowy – przypominający o tym by około południa napić się kawy, bo właśnie o tej porze zapragniesz pierwszej tego dnia „cup of coffee”! Cupola!

 2. Każdy z Nas!.Rano ,kiedy leniwie podnosi oko a słoneczne promienie przedzierają się przez okno.Każdy z Nas! Rano,kiedy człapiąc do kuchni spogląda na tą jedyną, ulubioną, prostą, z idealnym uchwytem, z delikatna porcelaną na ktorej puszczaja oko kolory jak pomazane pędzlem w świecie obrazu.Śięgamy po nią spokojnie bez pośpiechu z miłością lejemy kawę.I wiemy bardo dobrze że właśnie ta ukochana filiżanka z kawą spowoduje uśmiech na twarzy na cały dzień. Dzień Dobry Życie!Dzień Dobry Cupola!Witaj Piękna!

  • Ulubiona…delikatna…ukochana… juz za same przymiotniki chciałoby się przyznać Panu nagrodę! Liczymy na dalszy udział i wytrwałość!

 3. Fantastyczna! Wygląda jak paleta malarza:)Z takiej artystycznej filiżanki mozna wyczarować wspaniały dzień. Wystarczy nią zakręcić zeby rozbłysła tęcza kolorów:) Jest jak dziecieca zabawka,jak rozkloszowana spodnica wirującej w tańcu dziewczyny,jak kalejdoskop. Miesza smaki i zapachy,marzenia i wspomnienia. Z tej mieszanki powstaje nowy,lepszy dzień:) Pelen nadziei:)

  • Pani Ewelino, gdyby konkurs przewidywał wiekszą ilość nagród – zajęłaby Pani II miejsce. Szczególnie ujął nas „taniec kolorowych świetlików”… może uda się przy kolejnej filiżance? Dziękujemy!

  • Duża dawka optymizmu! Tego potrzebujemy… proszę z tym samym optymizmem zmierzyć się z zadaniem w tym tygodniu! Duże szanse!

 4. Trudno jednoznacznie opisać co „autorka” miała na myśli wydobywając z porcelanowej bryły – taki właśnie, dość nietypowy jak na filiżankę – kształt. Jednak biorąc pod uwagę zamiłowanie Pani Christy do tkanin, zamiast standardowego ucha – pokusiła się o plisowany uchwyt, który okala czarkę filiżanki jak szal, apaszka czy starannie złożona serwetka… Całość wydaje się wirującą, na perfekcyjnie okrągłym spodku, spódnicą – z minimalistycznie przemyślanymi muśnięciami kolorów. Spoglądając ukradkiem na to cudo, ma się wrażenie doskonałej wręcz harmonii, co sprawia że narasta w człowieku ciekawość i nieodparta chęć wypicia chociaż odrobiny kawy z tego naczynia. Filiżanka niepozorna a jakże pełna ruchu i życia. Można się rozmarzyć i zatracić w porcelanowym tańcu, trzymając w dłoni niewidzialną tancerkę w rozkloszowanej sukni z plisowanym woalem….

 5. Krucha i delikatna, taka filigranowa, wprost stworzona do tego, by objąć ją dłońmi i rozkoszować się aromatem ciepłej kawy czy herbaty. Przypomina małego ptaszka, „sambę sikoreczkę”, która przysiadła na gałęzi rozłożywszy ogonek i z ciekawością przygląda się światu. Muśnięte kolorami wnętrze filiżanki jest jak malarska wizja wibrująca kolorami, barwny zapis wspomnienia roześmianych dziewcząt, którym psotny wiatr wyplątywał z włosów kolorowe wstążki… Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to małe porcelanowe dzieło sztuki ożywa w dłoniach trzymającego zgrabne uszko. Niezwykła filiżanka podkreślająca znaczenie umykającej chwili…

 6. Jej wnętrze to spontaniczna lekkość wzoru i radość barw, która w kontraście z elegancką bielą zewnętrznej szaty łamie konwenans zdobienia…i jeszcze kształt podkreślający wyjątkowość naczynia.
  Wachlarz harmonii smaku i piękna daje efekt pełni oryginalnego designu.

  • Dziękujemy za opis! Dziś przedstawiamy już następną filiżankę – proszę to potraktować jako nowe zadanie! W minionym tygodniu zwyciężyła p. Magdalena, a przed nami wyzwanie – czekamy do kolejnego czwartku, a w piątek wiadomość o zwycięzcy! Pzdr.

Leave a Reply

%d bloggers like this: