Kieliszek do jajka

Na naszym blogu opisaliśmy wiele przedmiotów z porcelany stanowiących części zastawy. Była już mowa o rzadko używanych wazach do zupy, o praktycznych półmiskach, salaterkach i niespotykanych etażerkach. Pisaliśmy o tym , czym różni się dzbanek kawowy od herbacianego oraz o filiżankach: do kawy, herbaty, czekolady lub mokki. Zastanawialiśmy się nad rolą kubka w naszym codziennym, zabieganym życiu i jego uniwersalności.
c1
Dziś pora na kieliszek do jajka. Możemy się obejść się bez niego i jeść gotowane jajko parząc sobie palce, ale możemy też ułatwić sobie życie używając przeznaczonych do tego porcelanowych kieliszków. Jeśli  mamy poczucie humoru mogą to być zwierzęce głowy z fajansu, choć ich prezentacja na naszym blogu wzbudziła dość silne emocje.
quail
Dla jednych były okropne, dla innych – kiczowate, a ludzie z fantazją uznali, że są arcyzabawne. Kwestia gustu! Bliski kiczu zdaje się  być  kieliszek z Miśni, ale ocenimy go z innego punktu widzenia, jeśli poznamy historię „Łabędziego serwisu”.
misnia
Liryczny jest kieliszek w formie rozkwitającego kwiatu. Aż dziw, że zaprojektował go mężczyzna, słynny z ekstrawagancji Luigi Colani. Z pewnością nie jest to najważniejsza część serwisu, ale może być najzabawniejsza!

c2.jpg

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s