Rosenthal w Monachium

Piękne Monachium – bardzo mieszczańskie w najlepszym tego słowa znaczeniu, należy, do najzamożniejszych niemieckich miast. I właśnie tam otwarty został przed kilku tygodniami jeden z najpiękniejszych salonów Rosenthal.


W starannie odrestaurowanej kamienicy w eleganckim sąsiedztwie teatru i prestiżowych butików, manufaktura z niezbyt odległego Selb zaprezentowała na 2 poziomach całą swoją aktualną ofertę, obejmującą porcelanę, szkło i sztućce.


Na parterze stworzono “kącik kawowy” dla klientów, obok najnowszej kolekcji damskich i męskich zegarków sygnowanych marką Rosenthal.


Na specjalnie wydzielonej powierzchni na I piętrze powstała przestrzeń pozwalająca na organizację “warsztatów kulinarnych” z użyciem akcesoriów kuchennych Sambonet.
Kiedy zwiedzałem ten salon odbywała się w nim akurat sesja organizowana we współpracy z niemieckim”Elle”, co jest przykładem bliskiego związku ze światem mody.


Taka aktywność kierownictwa salonu nie zdziwiła mnie zbytnio, bo stolica Bawarii szczyci się historią własnej manufaktury Nymphenburg i uruchomienie najnowszego salonu marki Rosenthal właśnie w Monachium jest jak “wejście do jaskini lwa”.

Leave a Reply

%d