Konkurs “Podróż w krainę zapachów”

23 lipca – Wenus – Agnieszka Szczepańska!

Spośród wielu ciekawych propozycji wybraliśmy Wenus – zwyciężyła Agnieszka Szczepańska!.

Gdy patrzę na lampę, przed oczami ukazuje mi się przepiękna kobieta z obrazu Botticellego. Dzieło “Narodziny Wenus” przedstawia pełną kobiecego wdzięku kobietę, o mlecznobiałej skórze i długich… złotych włosach, stojącej w otwartej muszli. Bieli i złota nie trzeba chyba tłumaczyć w odniesieniu obraz-lampa, ale muszla = faktura lampy — fantastyczny zbieg okoliczności.

Dziękujemy za piękny komentarz!…


24 lipca – Rusałka – Basia Olech!

Z wczorajszych propozycji podobała nam się również nazwa „Błękitna laguna” Piotra Mariusza Wożniaka, bardzo pasująca do tej lampy, ale ostatecznie po dumnej nazwie „Wenus” wzbudziła naszą sympatię delikatna „Rusałka”. Gratulacje!


25 lipca – Szron – Lena Katarzyna Wikasa Wójcik!

Wśród wielu nadesłanych propozycji bardzo podobała nam się  „Mgła” A. Grygiel, ale dziś zwyciężył „Szron”. Gratulacje!


26 lipca – Złote runo – Piotr Mariusz Wożniak!

Tajemnicza nazwa, pobudzająca wyobrażnię! Drugą w kolejności była fascynująca nazwa „Noc Sudanu” A. Grygiel. Proszę się nie zrażać, jutro kolejna szansa!


27 lipca – Rubikon – Katarzyna Michałowicz!

Alea iacta est! – powiedział Juliusz Cezar przekraczając Rubikon, co oznacza dosłownie : kostka została rzucona. Słowa te miały oznaczać podjęcie ważnej decyzji … Dziękujemy p. Katarzynie Michałowicz za przypomnienie tej ciekawej historii.


28 lipca – Kleopatra – Małgorzata Chwila!

Elegancja, wyrafinowana forma i wyjątkowa dekoracyjność tej lampy kojarzą nam się bardzo z urodą i pałacowym  przepychem królowej Egiptu.


29 lipca – Luna – Anna Grygiel!

Srebrzysta poświata zimnego, ale pięknego szklanego flakonu , w pełni uzasadnia nadanie mu takiej poetyckiej nazwy. A poza tym – p. Anna Grygiel była już dwukrotnie blisko wygranej, sprawdza się więc powiedzenie „ do trzech razy  sztuka”!


30 lipca – Calineczka – Izabella Wożnicka!

Podobała nam się również „Niezapominajka”, zgłoszona niemalże równocześnie przez 2 osoby, bardzo odpowiednia nazwa dla tej lampy, ale wygrała jednak liryczna „Calineczka”. Gratulacje!


31 lipca – Red Labirynt – Dominika Stokłosa!

Sugestywna plątanina nitek rzeczywiście nawiązuje do labiryntu, tak też postanowiliśmy nazwać tę lampę. Zapraszamy do dalszej zabawy, a pani Dominice gratulujemy!


1 sierpnia – Ego – Małgorzata Mazańska!

Tym razem długo zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy, ale ostateczna decyzja jest chyba bardzo trafna. Doskonała nazwa dla lampy o tak „silnej” formie. Dziękujemy!


2 sierpnia – Złoty bursztyn – Agnieszka Borek!

Ta piękna lampa znalazła uznanie w oczach Państwa i wpłynęło naprawdę wiele atrakcyjnych propozycji, ale ta prosta nazwa wyjątkowo dobrze oddaje jej charakter . Nasze gratulacje!


3 sierpnia – Fiona – Janina Wilk!

Prezentowana lampa występuje w kilku kolorach, szukaliśmy więc nazwy uniwersalnej. Wybraliśmy imię wymyślone przez szkockiego poetę J. Macphersona, aby podkreślić „poezję” francuskich zapachów do wnętrz.


4 sierpnia – Cosmos – Ewelina Mazurek!

Niezwykle sugestywna nazwa jest chyba bardzo odpowiednia dla lampy zapachowej, bo tak jak nasz świat jest tylko częścią Kosmosu, tak samo wszechobecne są cząstki esencji zapachowych. Gratulacje!


5 sierpnia – Diament – Beata Kołodziejczyk!

Wybrana przez nas nazwa idealnie oddaje charakter tej lampy, bo jej powierzchnia rzeczywiście przypomina diamentowy szlif. Propozycja p. Kołodziejczyk była w zasadzie bezkonkurencyjna, choć podobała nam się też „Diana” i „Princessa”… Zapraszamy do kontynuowania naszej zabawy!


6 sierpnia – Princess – Katarzyna Łuczak !

Mogłaby być „Księżniczka”, ale skoro p. Katarzyna zaproponowała wersję angielską – w tym wyjątkowym wypadku – akceptujemy i zarazem gratulujemy zwyciężczyni!


7 sierpnia – Motylek – Tomasz Parafiniuk!

Trudno nam było zdecydować się: wolimy „Motylka”, czy „Motyla” Macieja Miłosza, podobała się nam również propozycja Magdaleny Maćkowskiej: „Butterfly”… Tym razem, wyjątkowo, przyznajemy więc 3 nagrody, choć zwycięzca jest jeden. Gratulujemy Tomaszowi Parafiniukowi!


8 sierpnia – Toffi – Aneta Zyłowskaa!

Wybrana dziś nazwa uruchamia bardziej zmysły smaku niż powonienia, ale … i tak bardzo nam się podoba! A p. Anecie gratulujemy i dziękujemy za wytrwałość!


9 sierpnia – Sahara – Monika Galanty!

Podobała się nam również inna Pani propozycja, „Goplana”, tak więc szanse na wygraną były podwójne. Gratulujemy tym bardziej, że wygrała Pani „za pierwszym podejściem”!


10 sierpnia – Swing – Ewa Johnsson!

Swing bieli z czernią przemówił do naszej wyobrażni!  Właściwie „pewniakiem” była „Zebra”, ale wybraliśmy bardziej oryginalną propozycję p. Ewy, gratulujemy!


11 sierpnia – Jamajka – Joanna Tomczak!

Może to słoneczne dni, może czas wakacji, a może marzenia o dalekich podróżach sprawiły, że dziś wybraliśmy tę egzotyczną nazwę…Poza wszystkim – jest bardzo odpowiednia  dla tej lampy!


12 sierpnia – Poezja – Tomasz Łuczak!

Otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych poetyckich nazw, ale wybraliśmy tę najprostszą … Czasami „mniej znaczy więcej”!  Gratulacje dla p. Tomasza Łuczaka.


13 sierpnia – Hawaje – Piotr Galica!

Nie mogło być inaczej – lato, morski błękit i wysoka fala, to są Hawaje!!! Gratulujemy dzisiejszemu zwycięzcy!


14 sierpnia – Pingwin – Monika Studzińska!

Z pewnością skojarzenia z rakietą, sputnikiem, kometą i satelitą były uzasadnione, ale tym razem zwyciężyło poczucie humoru p. Moniki! Gratulujemy!


15 sierpnia – Srebrna perła – Sylwia Romańska!

Srebrna perła nie występuje w naturze, więc   postanowiliśmy ją stworzyć z pomocą p. Sylwii jako lampę zapachową! Dziękujemy!


15 sierpnia – Magma – Ania Wilk!

Bardzo podobały się nam  „wulkaniczne” skojarzenia Sławomira Kiedysza, ale zwyciężyła tajemnicza Magma! Jeszcze 5 dni konkursu, wszyscy mają jeszcze szanse! Dziś gratulacje dla p. Ani!


17 sierpnia –Paż królowej – Aleksandra Jasicka!

Wszystkim „wczorajszym” uczestnikom naszego konkursu-zabawy dziękujemy za wyjątkową inwencję, fantazję, wyobrażnię i poczucie humoru oraz za wiele świetnych propozycji. Wybrać mogliśmy, niestety, tylko jedną! Gratulacje i podziękowania dla wytrwałej Aleksandry Jasickiej, dzisiejszej zwyciężczyni!


18 sierpnia – Shogun – Piotr Galica!

To pierwszy przypadek w naszym konkursie, kiedy nagradzamy ponownie tę samą osobę! Zatem podwójne gratulacje dla dzisiejszego zwycięzcy!


4323

19 sierpnia – Bluszcz – Beata Kołodziejczyk!

Kolejny raz nagradzamy osobę, która już wcześniej zwyciężyła w naszym konkursie. Podwójnie dziękujemy!


20 sierpnia – Safari – Dorota Moczurad!

Zaproponowała nam Pani „Pożegnanie z Afryką” i „Dziką Afrykę”, ale zwyciężyła idealna nazwa dla tej lampy, czyli właśnie „Safari”. Gratulacje!


21 sierpnia – Koronacja – Aleksandra Jasicka!

Ta nazwa jest ukoronowaniem naszego konkursu, ale wybraliśmy ją przede wszystkim dlatego, że idealnie pasuje do tej „królewskiej” lampy zapachowej. A  Aleksandrze Jasickiej, kolejnej „podwójnej” zwyciężczyni oraz wszystkim uczestnikom naszego konkursu dziękujemy!!!

19 Comments on “Konkurs “Podróż w krainę zapachów”

  • To my dziękujemy! Fajna nazwa – przy tak “skromnym” wzornictwie nazwa nie powinna być specjalnie wymyślna, dlatego tak spodobała nam się Pani propozycja. Idealnie oddaje charakter tej lampy. pzdr.

 1. Byłam blisko, proponując imię “Jantar” 🙂 Jest zawsze złoty, stąd po prostu skróciłam nazwę 🙂 Gratulacje.

  • Dziękujemy! Czasami nie jest łatwo wybrać spośród wielu fajnych propozycji tę jedną właściwą… Mamy nadzieję, że wszyscy akceptowali konwencję zabawy i bez względu na to czy wygrali, czy nie – mieli trochę przyjemności z udziału w konkursie. pzdr.

 2. Ale sie ciesze dziekuje fajnie ze sie spodobalo mysle ze Sahara najbardziej do niej pasuje 🙂 Odrazu wpadlam na ten pomysl 🙂

  • Tak właśnie bywa! Dobre pomysły to czasami “błysk”, a nie długie przemyślenia! Sahara była naprawdę dobrym pomysłem! pzdr

  • Dziękujemy za życzenia! Dodam jeszcze przy okazji, ze cenimy sobie bardzo Pani obecność i aktywność na facebooku Rosenthala. Serdecznie pozdrawiamy! Ale niezależnie od tego – “Swing” był strzałem “w dziesiątkę”! Moim zdaniem, jedna z najinteligentniejszych propozycji. pzdr

   • Zawsze z przyjemnością wspieram doskonałe wzornictwo i Państwa pracę na rzecz jego promocji! Jeszcze raz dziękuję pozdrawiając wciąż wakacyjnie!

  • My dziękujemy! Nazwa bardzo sugestywna i pobudzająca wyobrażnię – perła w srebrnej muszli -, ale dla nas idealna również dlatego, że mamy w kolekcji identyczny model z czarnej porcelany, który nazwiemy “czarna perłą”. Dzięki.

  • Bardzo fajna, sugestywna a zarazem adekwatna nazwa. Ta lampa nie należy do najatrakcyjniejszych, ale nazwa w jakimś sensie powoduje, że lampa staje się bardziej intrygująca. pzdr.

 3. Nie kończcie tego konkursu, proszę! Bez niego będzie tak smutno…, a gdy konkurs będzie trwał, powstanie więcej nowych, przepięknych lamp 🙂

  Mama chrzestna dziękuje za “Pazia Królowej” :`)

  • “Paż królowej” był rewelacyjny i spodobał nam się w momencie, gdy pojawiła się Pani propozycja. ( chociaż ten motyl nie jest aż tak barwny, jak nasza lampa, ale nie musimy być tak dosłowni!) A tak naprawdę, była Pani kilka razy bliska wygranej, ale musieliśmy dać szansę innym uczestnikom! pzdr

 4. Podobno nie ważne jak się zaczyna ale jak kończy 🙂 Na finiszu nareszcie udało się ! Dziękuję 🙂

  • Właściwie to już “Flora” zasługiwała na nagrodę, ale byliśmy jeszcze zbyt rozżaleni Pani komentarzem z poprzedniego dnia…Natomiast “Safari” i inne Pani propozycje były naprawdę “nie do przebicia”… Poczucie sprawiedliwości kazało nam zapomnieć o urazie, a poza tym ujmowała nas konsekwencja i poziom Pani propozycji. Dzięki!

   • hehe.. Safari – taką nazwę ta lampa miała wcześniej 😉

   • 🙂 Morda u m nie niewyparzona czasem ale moje uwagi zawsze dotyczą kwestii merytorycznych i nigdy nie mają na celu obrażania kogokolwiek albowiem jestem Dorotą z Krainy Łagodności. Pozdrawiam serdecznie nie przestając wzdychać do kilku egzemplarzy konkursowych lamp 🙂

Leave a Reply

%d