Włoska fabryka designu

Niedawno świętowaliśmy 20 lecie obecności firmy Rosenthal w Polsce. Niewiele póżniej pojawiła się u nas marka Alessi – nazywana „włoską fabryką designu”. Warto przy tej okazji przypomnieć, że już w latach 80tych minionego stulecia w największych europejskich metropoliach, m.in. w Berlinie, Wiedniu i Amsterdamie – prezentacja Alessi znajdowała się w salonach Rosenthal.
Z oczywistych powodów nabywcy współczesnej porcelany byli równocześnie potencjalnymi odbiorcami Alessi – producenta akcesoriów stołowych o najwyższym poziomie. Równie ważnym powodem bliskiej współpracy obydwu firm był fenomen, który nazywamy dziś „transferem designu”. Wielu najwybitniejszych włoskich projektantów pracowało dla obydwu marek, a wśród nich: Marcel Wanders, Aldo Rossi ( serwis „Il Faro”),  Jasper Morrison („Moon”) czy Patricia Urquiola (kolekcja „Landscape”). Korzystając z najlepszych wzorców, również w Polsce Rosenthal wprowadził do swej oferty szeroki wybór produktów Alessi z których wiele zyskało status ikony współczesnego designu. Rosenthal Polska jest najstarszym dystrybutorem produktów Alessi w Polsce , a w swej ofercie posiada ponad 1000 produktów tej firmy, która zasłużenie cieszy się pozycją europejskiego lidera w obszarze „kultury stołu”.

„Blank wall clock” – proj.  Marti Guixe’, 2010.   Po prostu – biały zegar ścienny!

Alessi w Polsce

Firma Alessi pojawiła się  w Polsce już we wrześniu 1992 za sprawą jej wyłącznego przedstawiciela, którym jest Maria Teresa Aina Babral.  Zaledwie po 2 latach powstał pierwszy monotematyczny salon Alessi prezentujący kompletną ofertę „włoskiej fabryki designu”. Swietna architektura wnętrza tego sklepu i jego najlepsza z możliwych lokalizacja – Krakowskie Przedmieście w Warszawie – sprawiły, że był on przez kilka kolejnych lat „mekką” dla znawców najlepszego designu. Dziś Alessi dostępny jest we wszystkich większych miastach w Polsce oraz w oficjalnym sklepie internetowym Fabryka Designu.

Konkurs

Wszystko może być Twoją inspiracją!

Z okazji 20-lecia współpracy Alessi i Rosenthal Polska przygotowaliśmy konkurs, który pozwoli wszystkim poczuć się projektantami „włoskiej fabryki designu”! Zapraszamy!

1. Konkurs trwa 14 dni, od 2 do 16 września 2013.

2. Każdego dnia przedstawione zostanie zdjęcie jednego produktu z kolekcji Alessi.

3. Aby wziąć udział w konkursie należy polubić profil “Alessi – Fabryka Designu“, zaproponować nazwę dla prezentowanego produktu.

4. Spośród zaproponowanych odpowiedzi codziennie wybrana zostanie jedna, a informacja o zwycięzcy zostanie umieszczona na http://www.rosenthalblog.com

5. Nazwy zaproponowane przez uczestników zostaną wykorzystane tylko na potrzeby konkursu.

6. Nagrodą w konkursie jest jedna z 14 różnych miniatur produktów marki Alessi, które przyznane zostaną wg wyboru organizatora konkursu.

7. Nagrody będą do odbioru nie póżniej niż 14 dni po zakończeniu konkursu w salonach Rosenthal na terenie całego kraju, a zwycięzca wskaże miejsce odbioru.

 Jeśli chcesz poznać wczorajszego zwycięzcę, KLIKNIJ TUTAJ

Nagrodami w naszym konkursie są miniatury najbardziej rozpoznawanych przedmiotów z kolekcji Alessi, stanowiących ikony “Włoskiej Fabryki Designu”. Wykonane z wielką starannością produkty choć w zminiaturyzowanej wielkości, wiernie oddają charakter i urodę pełnowymiarowych przedmiotów.

One Comment on “Włoska fabryka designu

  1. Może jeszcze trochę ciekawych informacji o Alessi i projektantach współpracujących?

Leave a Reply

%d bloggers like this: