BVLGARI

Klasyka i nowoczesność. Symetria i feeria kolorów. Blask i prostota. Co powoduje, że krążek z wygrawerowanym, greckim nazwiskiem jest przedmiotem pożądania większości kobiet na całym świecie?
Należy do wielkiej trójki najsłynniejszych jubilerów. Wymieniany jednym tchem obok Tiffany i Cartiera. Jego ekskluzywne salony sprzedaży lśnią blaskiem w większości europejskich i amerykańskich metropolii. Zdjęcia gwiazd noszących jego biżuterie obiegają cały świat.
segunda___ Historia tego wielkiego nazwiska zaczyna się w greckiej wiosce Epirus. Tam właśnie od pokoleń rodzina Bulgarich trudniła się obróbką srebra. W połowie XIX w. założyciel firmy Sotirio wyemigrował do Włoch, by przy pomocy synów Paola i Nicoli otworzyć w 1905 roku słynny i do dzisiaj najważniejszy salon przy via Condotti w Rzymie. W latach 50. bracia wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl, przeciwstawiając się sztywnym regułom dominującej w tamtych czasach szkoły francuskiej. Styl ten w istocie był i jest balansowaniem pomiędzy klasyką a nowoczesnością, ze specjalnym położeniem nacisku na kombinacje żywych kolorów. Nowa jubilerska linia okazała się tak bardzo trafionym pomysłem, że już w połowie lat 70. otwarto nowe salony w Paryżu, Nowym Jorku, Genewie i Monte Carlo. Sukces Bulgari polega głównie na zrozumieniu faktu, ze ewolucja stylu musi podążać za zmianami w czasie, gustach i zwyczajach.

To nie przypadek, że wyznaczająca najnowsze trendy mody Jessica Parker, odtwórczyni głównej roli w serialu „Seks w wielkim mieście”, odebrała w styczniu 2004 roku nagrodę Złote Globy za najlepszą rolę komediową w diamentowych spinkach i kolczykach z High Jewellery Collection. Zdjęcie Nicole Kidman w czerwonej sukience Pucci, wykończonej perłami i szafirami włoskiej firmy, znalazło się, po premierze filmu „Dogville” na festiwalu w Cannes, w czołówkach największych gazet.

Styl Bulgari znajduje odzwierciedlenie także w produkcji zegarków, srebrnych upominków, skórzanych toreb, jedwabnych szali i … perfum. Interesującym przedsięwzięciem firmy było nawiązanie współpracy z producentem porcelany Rosenthal. Dzięki temu w najelegantszych salonach z biżuterią Bulgari znalazła się niezwykle wyrafinowanaw swej elegancji kolekcja sygnowaną marką Rosenthal. W celu stworzenia awangardowych dekoracji posłużono się pracami włoskiego artysty i architekta Davide Pizzigoniego. I tak jak w przypadku biżuterii, główny nacisk położono na kolorystykę i precyzje wykonania przedmiotów.  Zaskakujące efekty dekoracyjne uzyskano w serwisie „Frutta alla Finestra”, gdzie cytryny, jabłka i figi w nietypowy sposób połączono z kobaltowo-złotą dekoracją. Poza kilkoma kolekcjami porcelany, powstała też seria przedmiotów z kryształu, które zdobione są w charakterystyczny dla tego producenta sposób – jedyna ozdoba to wyrażne logo BVLGARI! Bulgari kładzie szczególny nacisk na jakość na jakość oferowanych produktów Zarówno w przypadku biżuterii, zegarków, jak i pozostałych akcesoriów cała produkcja odbywa się ręcznie pod specjalnym nadzorem kontrolerów jakości, dlatego przedmioty sygnowane tą marką zajmują niekwestionowane, czołowe miejsce w świecie luksusu.

Leave a Reply

%d bloggers like this: