“…żyć ze sztuką”

Philip Rosenthal jr. wszystkie swoje działania, osobiste i zawodowe, podporządkował dewizie: “…żyć ze sztuką”. Miał wielkie szczęście, że ciężko pracując nad realizacją swoich planów, mógł stale przebywać w świecie artystów. Przyjaźnił się i współpracował z wieloma wybitnymi twórcami i im zawdzięcza swój sukces. Wśród nich znaleźli się wybitni architekci (m. in. Walter Gropius twórca Bauhausu), cieszący się światową sławą artyści tej miary co Salvador Dali czy Andy Warhol lub projektanci mody jak Gianni Versace, zwany „królem mody włoskiej”. Zapewne dzięki współpracy z twórcami tej klasy zawdzięcza firma Rosenthal swą niezwykłą, światową renomę.

Jest przecież wielu producentów porcelany o wysokiej jakości, są firmy starsze i większe, ale tylko o rosenthalowskiej porcelanie mówi się, że używając jej obcujemy ze sztuką. Philip Rosenthal jr.  z szacunkiem odnosił się do spuścizny po swym wielkim ojcu, również Philipie, zwanym dla odróżnienia seniorem, ale obejmując zarządzanie firmą wprowadził rewolucyjne zmiany. Kontynuując produkcję wzorów klasycznych (kto nie zna legendarnej „Białej Marii !?) podjął współpracę z największymi artystami swych czasów i dzięki temu produkty z Rosenthal Studio Line zyskały rangę dzi.

Philip en la oficina

Na naszym blogu będziemy powracać do fenomenu  -ojciec i syn – Ph. Rosenthal, będziemy pisać o innych manufakturach produkujących szkło, porcelanę i sztućce i inne akcesoria stołowe i dekoracyjne, oraz o artystach współcześnie zajmujących się projektowaniem przedmiotów z obszaru „kultury stołu”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: