Jasper Morrison

„Kiedy z firmy Rosenthal trafiła do mnie propozycja zaprojektowania porcelanowego serwisu, nie do końca zdawałem sobie sprawę z tego, jaki spotkał mnie zaszczyt” – mawia czasem Jasper Morrison.
Wspomina też, że dorastał w domu, w którym na co dzień używano porcelanę tej marki, ale nie zdawał sobie sprawy jakim wyróżnieniem, a zarazem jak trudnym zadaniem jest zrealizowanie takiego zadania. Praca nad projektem „Moon” zajęła mu prawie trzy lata. W tym czasie kontaktując się ze współpracownikami Ph. Rosenthala poznał wiele ciekawych historii z życia tego niezwykłego człowieka – członka Legii Cudzoziemskiej, wioślarza i zdobywcy górskich szczytów, ale przede wszystkim wyjątkowego menadżera wyjątkowej manufaktury.
cup__„Pewnego dnia nadeszło zaproszenie na lunch w zameczku Erkersreuth. Philip Rosenthal pokazał mi swój dom: pokój ze szklaną podłogą, a pod nią piasek  z Sahary, urwane skrzydło śmigłowca na ścianie, sypialnię z łóżkiem pod namiotem… a wszystko komentował oddzielną, fascynującą historią. Nasza znajomość niestety nie trwała długo . Szkoda, że nie mogłem poznać go lepiej!” – wspomina Jasper Morrison, jeden z najwybitniejszych współczesnych angielskich projektantów. O współpracę z tym londyńczykiem zabiegają dziś takie potęgi, jak Alessi czy Vitra. W kolekcji „50 wazonów z okazji 50-lecia Studio Rosenthal” znalazł się również projekt Jaspera Morrisona, wazon zaprojektowany przez niego w 1999r, nazwany „Moon”, tak samo, jak serwis kawowy i obiadowy.

One Comment on “Jasper Morrison

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: