Marcel Wanders

Uznawany za jednego z najbardziej interesujących współczesnych projektantów Marcel Wanders pracuje gorączkowo nad otwarciem swojej wystawy „Pinned Up”. Czeka nas nie lada wydarzenie: na powierzchni ponad 1100 m kw. w Stedelijk Museum w Amsterdamie już 1 lutego 2014 znajdzie się wielka, autorska prezentacja jego prac.
Minął zaledwie rok od otwarcia Stedelijk Museum w Amsterdamie po trwającym wiele lat remoncie. Muzeum to należy do najwyżej cenionych instytucji zajmujących się współczesną sztuką i wzornictwem ostatniego 20-lecia. W bezpośrednim sąsiedztwie nobliwego Rijksmuseum oraz obleganego przez turystów z całego świata Muzeum Van Gogha, w nowym budynku stworzona została przestrzeń ponad 10 000 m. kw dedykowana wyłącznie współczesnym twórcom. Marcel Wanders, 50-latek o ujmującej powierzchowności, jest równocześnie ekscentryczny i prowokujący, romantyczny i subtelny. Od kilku lat jego kariera rozwija się dynamicznie, a jego zainteresowania zdają się nie mieć granic. Współpracuje z takimi renomowanymi firmami jak czołowy włoski producent mozaiki Bisazza, nie stroni od świata mody współpracując z Marks&Spencer i Essenza projektując konfekcję, dodatki modowe i tkaniny.Wielkim sukcesem okazała się jego współpraca z Alessi i kolekcja porcelany, szkła i sztućców nazwana „Dressed”. Białą porcelanę zdobi głęboki, dekoracyjny relief pojawiający się naprzemiennie na powierzchniach zewnętrznych lub na spodach talerzy i filiżanek.

Ten sam wzór zdobi sztućce oraz najnowszą kolekcję stalowych garnków. Dla wielbicieli talentu Marcela Wandersa gratką jest zegarek marki Alessi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: