MACEF 2014 w Mediolanie

Rho Milano
Mediolańskie targi MACEF odgrywają niezwykle ważną rolę na międzynarodowej mapie wydarzeń związanych z designem. Skupiają bowiem wystawców z całego świata i są okazją do zaprezentowania najlepszych projektów czołowych włoskich i międzynarodowych producentów wyposażenia wnętrz. Historia targów sięga 1964 r.Początkowo odbywały się raz w roku, aż w 1972 wprowadzono cykl dwóch edycji – wiosennej i jesiennej. Tegoroczne wiosenne targi Macef trwały w Mediolanie od 19 do 22 stycznia.

Pawilon targowy Alessi.

Pawilon targowy Alessi.

 Miasto stylu i biznesu

Położony na północy Mediolan znacznie odróżnia się od typowych włoskich miast. Zamiast beztroskiego „la dolce vita”, wyraźnie dominuje tu klimat biznesowy. To jedna z najzamożniejszych aglomeracji we Włoszech, a jej mieszkańcy żyją szybko i ciężko pracują na swój sukces. Mimo przemysłowego charakteru, trudno jednak odmówić miastu uroku i elegancji. Nie przypadkiem Mediolan został okrzyknięty światową stolicą mody i designu. Trudno znaleźć w tym mieście osobę źle ubraną, a mające tu swoje siedziby światowe domy mody i najwięksi producenci mebli to przemysł wart miliardy.

Alessi ekspozycja.

Alessi ekspozycja.

Imponująca prezentacja gospodarzy, czyli italian way of life.

Jak co roku tereny targowe podzielone zostały na cztery obszary. W pierwszym z nich – „Wyposażenie i dekoracja wnętrz” – znaleźć można było meble, a także rozmaite przedmioty dekoracyjne. Postawiono na zestawienie typowo włoskiego stylu z innowacyjnymi projektami światowego wzornictwa.

IVV ekspozycja.

IVV ekspozycja.

W części – „Stół i kuchnia” – prezentowano naczynia, wyroby szklane, zastawę kuchenną, czyli wszystko to, co jest niezbędne dla wyposażenia kuchni i eleganckiego nakrycia stołu. Powszechnie wiadomo, że znalezienie oryginalnych upominków nie jest łatwe. Dlatego, aby zainspirować zwiedzających, dwie sale poświęcono w całości szerokiej gamie nietuzinkowych, a jednocześnie użytecznych przedmiotów. Niemniej popularną strefą niż pozostałe była oczywiście strefa „Moda i biżuteria”. Ta część targów cieszy się rosnącą popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej wystawców. Mediolan – stolica designu i mody – po raz kolejny zwrócił na siebie oczy całego świata, przyciągając tłumy zwiedzających.

Versace Rosenthal ekspozycja.

Rosenthal we współpracy z Atelier Versace zaprezentował nowa kolekcję porcelany.

Leave a Reply

%d