Alfi

1914!  Dokładnie 100 lat temu Sophie i Carl Zitzmann w małym miasteczku Fischbach rozpoczęli produkcję aluminiowych dzbanków ze szklanym wnętrzem, które zadziwiły i zachwyciły użytkowników: jak to możliwe, że gorące napoje przez wiele godzin zachowują swą temperaturę, a zimne – przez długi czas pozostają orzeźwiająco chłodne? To takie praktyczne!

Nic dziwnego, że w krótkim czasie mała fabryczka z Turyngii stała się światowym gigantem. Siedziba Alfi przed wielu laty przeniesiona została do Wertheim we Frankonii, ale jej produkty cieszą się niezmiennym uznaniem użytkowników za ich walory praktyczne, jakość i wzornictwo. Są synonimem niemieckiej perfekcji, dlatego też od 15 lat są wyposażeniem Bundestagu w Berlinie. Termos do kawy „Juwel” jest z tego powodu żartobliwie zwany „dzbankiem kanclerza”.

Ole Palsby jest jednym z uznanych projektantów duńskich, który chętnie podejmuje współpracę z producentami artykułów codziennego użytku. Kiedy firma Alfi zaproponowała mu zaprojektowanie nowego modelu termosu, zadał sobie pytanie: która z form geometrycznych gwarantuje największą pojemność przy najmniejszej powierzchni zewnętrznej? Jak wspominał później, odpowiedź nasunęła się sama: to natura stworzyła formę doskonałą – kulę. Eksperymenty naukowe nie pozostawiają wątpliwości, że to najlepszy wybór, a termos „Kugel”, czyli „Kula” stał się sztandarowym produktem Alfi.

Kula 0105031094_PR

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s