Celebrity plates

Co połączyło najsłynniejszego tenora świata, Luciano Pavarottiego, z raperką hinduskiego pochodzenia? Co jest istotą związku Marcela Reich-Ranickiego z piękną modelką Nadją Auermann? „Celebrity plates”!

Proj. Luciano Pavarotti

Proj. Luciano Pavarotti

Marcel Reich-Ranicki (patera z lewej strony) – wielki autorytet, uznany krytyk literacki oraz ceniona niemiecka dziennikarka telewizyjna Nina Ruge współpracują z Unicef.

Jednym z najbardziej wartościowych projektów Rosenthal jest seria porcelanowych płyt, które powstają we współpracy z wyjątkowymi postaciami życia publicznego, zaangażowanymi w różnego rodzaju działania charytatywne.

Nadja Auermann jest autorką tej pięknej patery, a dochód z jej sprzedaży przekazywany jest na rzecz dzieci i młodzieży potrzebujących pomocy.

Są różnej narodowości i wykonują odmienne zawody, różnią się wiekiem, a to co ich łączy to wrażliwość na potrzeby innych. Działają na rzecz potężnych organizacji, jak Unesco, albo małych fundacji o lokalnym zasięgu.

Otto Piene (patera z lewej strony) jest malarzem o wielkim dorobku artystycznym. Wspiera on Fundację Asphalt z Düsseldorfu działającą na rzecz bezdomnych. Ambrogio Pozzi – włoski projektant ceramiki, autor prac, które znalazły się w słynnym nowojorskim muzeum MoMa – działa na rzecz niewielkiej fundacji w Varese, wspomagającej ludzi dotkniętych chorobą nowotworową, zapewniając im spokój i godność w ostatnim okresie ich życia.

Ich prace nabywane są z wielu powodów: są interesujące z artystycznego punktu widzenia, nie bez znaczenia jest budząca respekt marka Rosenthal, intryguje też postać autora projektu i jego przesłanie, ale najważniejsza jest prawdopodobnie świadomość, że znaczna część dochodu trafia bezpośrednio do potrzebujących.

Sabrina Setlur, popularna raperka hinduskiego pochodzenia i znana niemiecka aktorka Cosma Shiva Hagen współpracują z organizacjami wspierającymi uciekinierów z Afryki.

Patery z kolekcji “Celebrity Plates” są obiektami kolekcjonerskimi, ale mogą też służyć jako porcelanowe talerze użytkowe lub dekoracyjne; przede wszystkim są świadectwem współpracy producenta, artystów-ludzi dobrej woli i nabywców.Ciekawą stylistykę zaproponowała Donatella Versace. Patera przez nią zaprojektowana pokryta jest na całej powierzchni gęstym ornamentem roślinnym, nawiązującym do arabeski, a w jego centrum umieszczony został inicjał autorki, która współpracuje z Unicef.
Zabiegamy o to, aby powstała patera zaprojektowana przez polskiego artystę. Zamierzamy zwrócić się do wiodących magazynów wnętrzarskich o objęcie patronatem prasowym naszej akcji, natomiast od Naszych Czytelników oczekujemy sugestii: kto Waszym zdaniem mógłby zostać projektantem polskiej edycji „Celebrity Plate”?

One Comment on “Celebrity plates

  1. Według mnie projektantem polskiej edycji „Celebrity Plate” bezkonkurencyjnie powinien zostać Marek Cecuła oraz Małgorzata Baczyńska. Marek Cecuła niekwestionowany światowej sławy artysta, który niejednokrotnie zaskakiwał wielbicieli designu. Małgorzata Baczyńska pomimo, iż swoja karierę zawodową związała z modą, to jako absolwentka Wydziału Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych z pewnością mogłaby połączyć swoje doświadczenie, pasję i stworzyć „Celebrity Plate”, który zyskałby fanów na całym świecie.

Leave a Reply

%d