Ewelina Wiśniowska – młoda Polka wśród projektantów Rosenthal!

Jednym z największych atutów marki Rosenthal jest konsekwentne wprowadzanie nowości. Najczęściej prezentowane są one najpierw na targach we Frankfurcie, a reakcja zwiedzających jest swego rodzaju testem. Rosenthal stara się wprawdzie w pierwszym rzędzie pozyskać do współpracy uznanych artystów, nie tracąc jednak z pola widzenia młodych utalentowanych projektantów, dla których współpraca z firmą o takiej renomie stanowi często pierwszy krok do światowej kariery.
twznz0xugpzblglztuqp
W tym roku taką szansę zyskała młoda projektantka z Polski, absolwentka londyńskiej uczelni Royal College of Art. Otrzymała trudne zadanie stworzenia nowej dekoracji dla kultowego serwisu TAC, którego autorem jest sam prof. Walter Gropius – założyciel niemieckiego Bauhausu. Z okazji 75-lecia tej uczelni powstała niegdyś interesująca kolekcja dzbanków do herbaty TAC, których dekoracje pochodzą z atelier najbardziej uznanych artystów zajmujących się ceramiką.
11280-403257-15505_m
Dziś do ich grona dołączyła Ewelina Wiśniowska, która stworzyła dekoracje obejmujące jednak nie jeden element, ale cały obszerny serwis.
Rosenthal-Tag1-0703
Efekt jest olśniewający, a stół nakryty serwisem “Palazzo Roro” wzbudzał we Frankfurcie ogromne zainteresowanie.
stol
Znalazł się też w centrum uwagi gości uczestniczących w imponującej prezentacji w największym niemieckim domu towarowym – berlińskim KaDeWe, którą zorganizowano z okazji 100. urodzin Philipa Rosenthala Juniora.
4185469_orig
Porcelana marki Rosenthal wypełniła wszystkie okna wystawowe, a piękna i utalentowana polska artystka została oficjalnie przedstawiona dziennikarzom i publiczności zgromadzonej na tej galowej prezentacji. CbLZX1BUkAA22jE

W dniach 21-23 października najnowszą kolekcję Rosenthal “Palazzo Roro” dekorowaną motywami autorstwa Eweliny Wiśniowskiej będzie można obejrzeć na wystawie “100. urodziny Philipa Rosenthala”, która eksponowana będzie w poznańskim “Bazarze”.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: