Reinterpretacje – kubki

We współpracy z magazynem “Dobre Wnętrze” w dziale “Reinterpretacje” powstał materiał, którego tematem stały się kubki. Do niedawna mawiano lekceważąco, że najlepiej służą one dorożkarzom do ogrzania zziębniętych dłoni. Dziś są powszechnie lubiane i obecne w biurach oraz kawowych bistrach gdzie sukcesywnie wypierają tradycyjne filiżanki.
maria Jeśli na kubkach z „Białej Marii” pojawią się kwiaty, można oczekiwać, że zjawią się również motyle (UNIWERSALNA I PONADCZASOWA „Biała Maria”, również w wersji ogrodowej „Maria Originals”).
gb_lxPotem w magiczny sposób rozświetlą stonowaną dekorację Joanny Charlotte, a na koniec lotu ubarwią porcelanę w kolorze ecru na kubkach Lenoxa (OWADY O ZMIERZCHU, czyli motywy zaczerpnięte z malarstwa Joanny Charlotte na kubku marki Goebel oraz ŁĄKA NA PORCELANIE ”Butterfly Meadow” z amerykańskiej wytwórni porcelany Lenox).
dobnerPokusie przeniesienia swych „entomologicznych” rysunków na gładką porcelanę nie oparł się modny Londyńczyk Rory Dobner (LOT NA CZAS, Paź Królowej krążący wokół zegarka z dewizką).
warhoInspiracje twórczością Andy Warhola zamieniają prosty przedmiot w dzieło sztuki codziennego użytku (OTWÓRZ USTA, kubek prezentujący twórczość Andy Warhola z lat 50).
picasso2A jaką przyjemnością może być obcowanie przy porannej kawie z ekscentrycznym Pablo Picasso? (PORANNA KORRIDA, cytat z ulubionego motywu Picassa: byk i torreadorzy).

aranz.jpg
Współczesne formy organiczne i dekonstrukcja w kolekcji kubków XXL: „DNL”, „Fast”, „Phases”.

Kubki stały się również przedmiotem aktualnej promocji Rosenthal związanej z nadchodzącymi walentynkami. W dniach 7-14 lutego, kupując jeden, dowolnie wybrany kubek Rosenthal, drugi – otrzymamy w prezencie.

Więcej informacji na: http://www.rosenthal.pl

Leave a Reply

%d bloggers like this: