Magia zamknięta w szkle

Ideę przykrywania szklanym kloszem roślin wynalazł sprytny botanik – dr Nathaniel Bagshaw Ward. Jego odkrycie nazwano Wardian Case i służyło do bezpiecznego przewożenia egzotycznych okazów roślin lub owadów na inny kontynent w XIX wieku. Pod szkłem, które było szczelnie zamknięte wytwarzał się mikroklimat, a roślina była chroniona przed innymi czynnikami, które mogły jej zaszkodzić. Dzisiaj ten sposób wykorzystujemy do stworzenia kompozycji, które mogą ozdobić wnętrza naszych mieszkań.
Jaka jest idea naszego „Zaczarowanego lasu”?
Las w słoiku to mały ekosystem, który może być niezwykłym doświadczeniem dla opiekującego się nim obserwatora. Jednak, aby stworzyć mikroklimat, który z powodzeniem będzie się rozrastał i żył długo, należy dobrać do kompozycji rośliny o podobnych wymaganiach i które będą mogły razem egzystować, dlatego ważne jest, aby zostawić specjalistom stworzenie dla nas mini ekosystemu. Jesteśmy fanami natury i miłośnikami porcelany, udało nam się połączyć te dwie dziedziny i tak powstał „Zaczarowany las” zamknięty w szklanym naczyniu. Piękne rośliny, odpowiednio dobrane i dołączone do nich drobne, porcelanowe elementy tworzą doskonałą całość, ale też każda nasza kompozycja opowiada cudowną historię. Rośliny w szkle wytwarzają wszystko, co jest potrzebne do życia – również tlen, dlatego nie duszą się w szklanych kloszach, a oddychają i zachowują odpowiedni stopień wilgotności.
Dla kogo jest „Zaczarowany las”?
Dla każdego, kto chce do swojego domu wprowadzić odrobinę magii! Jeśli tęsknisz za naturą i długimi spacerami po lesie, fragment własnego ekosystemu w domu będzie doskonałym rozwiązaniem, a w bonusie otrzymasz historię opowiedzianą poprzez roślinną kompozycję z piękną porcelaną.
Las zamknięty w słoiku to również idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub nie mają czasu zajmować się wymagającymi roślinami doniczkowymi, a chciałyby mieć w swoich czterech kątach piękną zieloną kompozycję – nasz „Zaczarowany las” nie wymaga specjalnej pielęgnacji, należy go doglądać i sprawdzać czy dobrze sobie radzi, a od czasu do czasu podlać, aby zachować odpowiedni stopień wilgotności (jednak nie częściej niż raz na dwa/trzy tygodnie!). Pamiętaj, że o las trzeba dbać, bo on żyje!