Magia zamknięta w szkle

Ideę przykrywania szklanym kloszem roślin wynalazł sprytny botanik – dr Nathaniel Bagshaw Ward. Jego odkrycie nazwano Wardian Case i służyło do bezpiecznego przewożenia egzotycznych okazów roślin lub owadów na inny kontynent w XIX wieku. Pod szkłem, które było szczelnie zamknięte wytwarzał się mikroklimat, a roślina była chroniona przed innymi czynnikami, które mogły jej zaszkodzić. Dzisiaj ten sposób wykorzystujemy do stworzenia kompozycji, które mogą ozdobić wnętrza naszych mieszkań.

Anioł

Jaka jest idea naszego „Zaczarowanego lasu”?

Las w słoiku to mały ekosystem, który może być niezwykłym doświadczeniem dla opiekującego się nim obserwatora. Jednak, aby stworzyć mikroklimat, który z powodzeniem będzie się rozrastał i żył długo, należy dobrać do kompozycji rośliny o podobnych wymaganiach i które będą mogły razem egzystować, dlatego ważne jest, aby zostawić specjalistom stworzenie dla nas mini ekosystemu. Jesteśmy fanami natury i miłośnikami porcelany, udało nam się połączyć te dwie dziedziny i tak powstał „Zaczarowany las” zamknięty w szklanym naczyniu. Piękne rośliny, odpowiednio dobrane i dołączone do nich drobne, porcelanowe elementy tworzą doskonałą całość, ale też każda nasza kompozycja opowiada cudowną historię. Rośliny w szkle wytwarzają wszystko, co jest potrzebne do życia – również tlen, dlatego nie duszą się w szklanych kloszach, a oddychają i zachowują odpowiedni stopień wilgotności.


Dla kogo jest „Zaczarowany las”?

Dla każdego, kto chce do swojego domu wprowadzić odrobinę magii! Jeśli tęsknisz za naturą i długimi spacerami po lesie, fragment własnego ekosystemu w domu będzie doskonałym rozwiązaniem, a w bonusie otrzymasz historię opowiedzianą poprzez roślinną kompozycję z piękną porcelaną.

Anioł2

Las zamknięty w słoiku to również idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub nie mają czasu zajmować się wymagającymi roślinami doniczkowymi, a chciałyby mieć w swoich czterech kątach piękną zieloną kompozycję – nasz „Zaczarowany las” nie wymaga specjalnej pielęgnacji, należy go doglądać i sprawdzać czy dobrze sobie radzi, a od czasu do czasu podlać, aby zachować odpowiedni stopień wilgotności (jednak nie częściej niż raz na dwa/trzy tygodnie!). Pamiętaj, że o las trzeba dbać, bo on żyje!

Leave a Reply

%d