Dzbanki

Kiedy rodzi się zamysł stworzenia nowego serwisu kawowego lub herbacianego pierwsze szkice najczęściej dotyczą dzbanka. To on jest najważniejszym elementem zastawy, bo w pomniejszonej wersji pojawia się jako mlecznik oraz – co ważniejsze – prawie zawsze determinuje kształt filiżanek. Jest też najdroższą częścią serwisu, choć – paradoksalnie – najrzadziej używaną!
medaillon sacala palazzo
Tę zasadę łatwo prześledzić w projektach Gianniego Versace, zwracając przy okazji uwagę jak radykalnie zmienia się prosty dzbanek kawowy Thomasa z kolekcji “Medalion”, odmieniony w wersji  “Scala”. Złocenia na przykrywce i uchwycie oraz bogata dekoracja pokrywająca całą powierzchnię skromnego przedmiotu sprawiają, że stał się on luksusowym elementem porcelanowego serwisu.
filiżanki versace
Pragmatyczna Donatella Versace dążąc do “odmłodzenia” projektów swego nieżyjącego brata, zmierzała równocześnie do obniżenia kosztów produkcji. Między innymi dlatego zrezygnowała z charakterystycznych dla kolekcji Versace uchwytów w kształcie ptasich skrzydełek, zastępując je bardziej tradycyjnymi – wygodniejszymi, a zarazem tańszymi i łatwiejszymi w produkcji.
meandre prestige gala
W atelier Versace uważnie studiowano dawne wzory z archiwum Miśni i Hutschenreuthera, poszukując form dla kolejnych kolekcji. Jeden z ostatecznych wyborów padł na serwis “Maria Teresa”. Filiżanki przypominające “Łabędzi Serwis” oraz barokowy dzbanek odmieniono motywami anemonów i zielonego bluszczu.
rosenthal meissen
W rezultacie powstała kolekcja „Flower Fantasy”, wykorzystująca znaną formę, której nowy wzór diametralnie różnił się od wcześniejszych, przypominających raczej styl Miśni i czasy Augusta Mocnego.

Dzięki nieograniczonej wyobraźni artysty i jego atelier możemy podziwiać klasyczne formy w uwspółcześnionej wersji.
versace promocja
Z okazji 25. rocznicy współpracy Rosenthal z Versace jeszcze do 31 października 2018 roku na wszystkich miłośników niepowtarzalnego stylu „króla mody włoskiej” czeka wyjątkowa, jubileuszowa oferta. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Leave a Reply

%d bloggers like this: