Nie kradnij – #loveOriginal

Nie od dziś wiadomo, że rynek wnętrzarski zalewają podróbki wątpliwej jakości, w cenach bardzo konkurencyjnych do oryginalnych produktów. Niestety ten „trend” jest coraz bardziej widoczny i stale przybiera na sile, czego dowodem są liczne przypadki, w których pod nieco zmienioną nazwą możemy odnaleźć kopie słynnych projektów Eames’a czy „inspiracje” kultowego “Mastersa” autorstwa Starck’a.
loveoriginal
Niedawno powstałe stowarzyszenie #loveOriginal postawiło sobie szlachetny cel uświadamiania odbiorców i edukowania o oryginalnym designie. Misją tej organizacji jest promowanie tylko autentycznego wzornictwa oraz pokazywanie, gdzie można je znaleźć.
LoveOriginal_vitra
Pierwszym dużym przedsięwzięciem #loveOriginal była wystawa zorganizowana we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi podczas Arena Design. Ekspozycja składała się z oryginalnych produktów takich marek jak Kartell, Vitra czy Knoll. Ponadto organizatorzy podjęli odważny i ryzykowny krok pokazania „podróbek”, co miało na celu wskazać czytelne różnice między oryginałem a kopią.
LoveOriginal_podrobki
Wystawa spotkała się z ogromnym entuzjazmem i powtórzono ją podczas pierwszej edycji Mood Concept w Warszawie. Tym razem członkowie stowarzyszenia poszli o krok dalej, ponieważ wyselekcjonowali marki i zatwierdzili listę wystawców, stojąc na straży oryginalnych produktów. Dzięki temu odwiedzający warszawską ekspozycję mieli pewność, że na tym wydarzeniu nie pojawi się ani jedna kopia.
LoveOriginal_członkowie
Stowarzyszenie stawia na świadome zakupy, dlatego tak istotną część działalności #loveOriginal stanowi edukacja w zakresie wzornictwa. Co zatem składa się na cenę pojedynczego produktu? Unikalny projekt artysty, praca na prototypach, wysokiej jakości materiały, proces produkcyjny oparty na nowoczesnej technologii  i wiele innych czynników. Warto o tym pamiętać decydując o wyposażeniu naszych czterech ścian – wybieraj tylko oryginalne produkty, nie kradnij!
LoveOriginal_slogan
Jeszcze tylko dzisiaj sklep internetowy kartellshop.pl – oficjalny przedstawiciel marki Kartell – proponuje rabat 20% na oryginalne produkty!

Leave a Reply

%d bloggers like this: