Bukiet Letni i Kwietna Łąka

Ponad 200 różnych dekoracji zdobiło “Białą Marię”! Wielu kolekcjonerów i użytkowników tego serwisu uważa, że jego największą siłą jest ponadczasowa, elegancka forma oraz nieskazitelna biel porcelany. Tak samo liczna jest grupa zwolenników różnego rodzaju dekoracji i to dla nich wciąż podejmuje się próby stworzenia nowych kompozycji.
maria sommerstraus
Najczęściej są to kwiaty, a wszelkie rekordy w Polsce pobił “Bukiet Letni” (“Sommerstrauss”). Od kilku lat wzór nie znajduje się już w oficjalnej ofercie katalogowej, ale ze względu na niesłabnące powodzenie u naszych klientów, dwukrotnie każdego roku na potrzeby polskiego rynku uruchamia się produkcję “Bukietu Letniego”, który w innych krajach jest już niedostępny.
maria garden
Podobnym zainteresowaniem cieszyły się dawniej dekoracje z grupy “Kwietna Łąka”. Drobne rozrzucone kwiatki o różnej kolorystyce pojawiały się na “Białej Marii” w najrozmaitszych kompozycjach, a jedną z najbardziej udanych był “Kwiat Migdałowca”.
maria mandelblüte
Chcielibyśmy, aby “jubileuszowa” wersja tego serwisu, który w pierwszym okresie dostępny będzie tylko na polskim rynku, była uwspółcześnioną wersją dawniej stosowanych dekoracji kwiatowych.
filizanki MariaCo sądzą Państwo o tej dekoracji, która kiedyś dostępna była na rynku skandynawskim?

Przy okazji – dziękujemy za wszystkie wpisy, które pojawiły się po publikacji z wiadomością o specjalnej edycji jubileuszowej. Są dla nas cenną wskazówką, dlatego nagradzamy 10 autorów najciekawszych komentarzy (lista poniżej).
Czekamy na następne wpisy – kolejne porcelanowe aniołki jako nagrody czekają!

Upominek od nas otrzymują:

Aleksandra, Zosia, Ela, MarzyciELKA, Rafał, Aneta M., Ania M., Olga, ewa, Lidka.

W celu odbioru nagrody prosimy o kontakt pod adresem mailowym kontakt@rosenthal.pl

14 Comments on “Bukiet Letni i Kwietna Łąka

 1. Dziękuję za wyróżnienie 🙂
  Serdecznie pozdrawiam jury oraz pozostałych wyróżnionych.
  Z niecierpliwością oczekuję “jubileuszowej” wersji Marii.

  • Nadal czekamy na interesujące wypowiedzi! Porcelanowe aniołki oczekują na wytrwałych! Dzięki. Karenski

 2. Ja również dziękuję bardzo Organizatorom i Uczestnikom dyskusji. Osobiście bardzo podobały mi się pomysły udekorowania Marii malwą wg grafiki Pana Adama Półtoraka (sama na ścianie kuchennej mam Czarnuszkę wykonaną przez tego Artystę) oraz motywem roślinnym zaczerpniętym od młodopolskich malarzy (dla mnie najpiękniejsze są nasturcje Wyspiańskiego). Pozdrawiam serdecznie!

  • Cieszymy się z tak aktywnego udziału naszych Czytelników, wiele osób telefonuje tez do nas, ale nagradzamy tylko tych z Państwa, którzy opublikuja swoj komentarz. Pozdrowienia. Kareński.

 3. Bardzo dziękuje! Jestem miło zaskoczona 🙂
  Polska Maria na pewno będzie piękna i wyjątkowa. Ta wersja skandynawska jest prześliczna.

  • Osobiście lubię równiez “ściszoną” tonację tej dekoracji. Szkoda, że nie możemy spodziewać się realizacji kilku projektów, trudno będzie zadowolić wszystkich. Pozdrowienia. Kareński.

 4. Serdeczne podziękowania dla organizatorów konkursu,jest to dla mnie bardzo miła i zaskakująca wiadomość!pozdrawiam pozostałych uczestników i przyznaje że wszystkie propozycje czytało się bardzo przyjemnie i z wielkim zaciekawieniem!Liczę,że ostateczny efekt dekoracji Marii będzie wyjątkowy!

  • Bardzo nam miło! Zabawa trwa, proszę zwrócić uwagę na nasze kolejne posty – większośc dotyczy Marii. Nadal czekamy na komentarze. Wielkie dzieki. Karenski

  • Zasłużyła Pani, a aniołek trafia we właściwe ręce. Pozdrowienia z Poznania.

  • Z przyjemnością przekazujemy porcelanowe figurki w podziękowaniu za ciekawe wpisy. Pozdrowienia. Kareński.

 5. Ja również bardzo, bardzo dziękuję za upominek! Niesamowicie mnie ucieszył! Tym bardziej mi miło, że moje odczucia okazały się zbieżne z wizją Pana Andrzeja Kareńskiego, o czym wspomniał w komentarzu.

  Gratuluję pozostałym wyróżnionym Osobom, dziękuję też Pani Aleksandrze za miłe słowa powyżej!

  A przy okazji wszystkim Czytającym życzę
  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

 6. Dziekuję za życzenia w imieniu całego zespołu. Muszę dodać, że z ciekawością i uwagę czytam wszystkie wpisy, za które osobiście dziekuję. Karenski.

Leave a Reply

%d bloggers like this: