Bukiet Letni i Kwietna Łąka

Ponad 200 różnych dekoracji zdobiło „Białą Marię”! Wielu kolekcjonerów i użytkowników tego serwisu uważa, że jego największą siłą jest ponadczasowa, elegancka forma oraz nieskazitelna biel porcelany. Tak samo liczna jest grupa zwolenników różnego rodzaju dekoracji i to dla nich wciąż podejmuje się próby stworzenia nowych kompozycji.
maria sommerstraus
Najczęściej są to kwiaty, a wszelkie rekordy w Polsce pobił „Bukiet Letni” („Sommerstrauss”). Od kilku lat wzór nie znajduje się już w oficjalnej ofercie katalogowej, ale ze względu na niesłabnące powodzenie u naszych klientów, dwukrotnie każdego roku na potrzeby polskiego rynku uruchamia się produkcję „Bukietu Letniego”, który w innych krajach jest już niedostępny.
maria garden
Podobnym zainteresowaniem cieszyły się dawniej dekoracje z grupy „Kwietna Łąka”. Drobne rozrzucone kwiatki o różnej kolorystyce pojawiały się na „Białej Marii” w najrozmaitszych kompozycjach, a jedną z najbardziej udanych był „Kwiat Migdałowca”.
maria mandelblüte
Chcielibyśmy, aby „jubileuszowa” wersja tego serwisu, który w pierwszym okresie dostępny będzie tylko na polskim rynku, była uwspółcześnioną wersją dawniej stosowanych dekoracji kwiatowych.
filizanki MariaCo sądzą Państwo o tej dekoracji, która kiedyś dostępna była na rynku skandynawskim?

Przy okazji – dziękujemy za wszystkie wpisy, które pojawiły się po publikacji z wiadomością o specjalnej edycji jubileuszowej. Są dla nas cenną wskazówką, dlatego nagradzamy 10 autorów najciekawszych komentarzy (lista poniżej).
Czekamy na następne wpisy – kolejne porcelanowe aniołki jako nagrody czekają!

Upominek od nas otrzymują:

Aleksandra, Zosia, Ela, MarzyciELKA, Rafał, Aneta M., Ania M., Olga, ewa, Lidka.

W celu odbioru nagrody prosimy o kontakt pod adresem mailowym kontakt@rosenthal.pl

7 Comments on “Bukiet Letni i Kwietna Łąka

 1. Dziękuję za wyróżnienie 🙂
  Serdecznie pozdrawiam jury oraz pozostałych wyróżnionych.
  Z niecierpliwością oczekuję „jubileuszowej” wersji Marii.

 2. Ja również dziękuję bardzo Organizatorom i Uczestnikom dyskusji. Osobiście bardzo podobały mi się pomysły udekorowania Marii malwą wg grafiki Pana Adama Półtoraka (sama na ścianie kuchennej mam Czarnuszkę wykonaną przez tego Artystę) oraz motywem roślinnym zaczerpniętym od młodopolskich malarzy (dla mnie najpiękniejsze są nasturcje Wyspiańskiego). Pozdrawiam serdecznie!

 3. Bardzo dziękuje! Jestem miło zaskoczona 🙂
  Polska Maria na pewno będzie piękna i wyjątkowa. Ta wersja skandynawska jest prześliczna.

 4. Serdeczne podziękowania dla organizatorów konkursu,jest to dla mnie bardzo miła i zaskakująca wiadomość!pozdrawiam pozostałych uczestników i przyznaje że wszystkie propozycje czytało się bardzo przyjemnie i z wielkim zaciekawieniem!Liczę,że ostateczny efekt dekoracji Marii będzie wyjątkowy!

 5. Ja również bardzo, bardzo dziękuję za upominek! Niesamowicie mnie ucieszył! Tym bardziej mi miło, że moje odczucia okazały się zbieżne z wizją Pana Andrzeja Kareńskiego, o czym wspomniał w komentarzu.

  Gratuluję pozostałym wyróżnionym Osobom, dziękuję też Pani Aleksandrze za miłe słowa powyżej!

  A przy okazji wszystkim Czytającym życzę
  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s