Ekologia, sztuczna inteligencja i Bauhaus na targach w Mediolanie

Mediolan wyznacza trendy – każdy, kto interesuje się designem musi tam po prostu być! Salone del Mobile to nie tylko zwykła impreza targowa, ale cała idea wokół designu i trendów, co świadczy o mocnej pozycji tego mediolańskiego wydarzenia na świecie. Niepowtarzalny klimat sprawia, że chętnie wracamy tam co roku w poszukiwaniu nowej jakości w branży wnętrzarskiej. Czym tym razem zaskoczyły nas wiodące marki?
inside
Salone del Mobile nie mogłoby się odbyć bez prezentacji nowości włoskiej marki Kartell. Firma wyprzedza prognozowane trendy i już teraz przedstawia wpływ zaawansowanych technologii na projektowanie. Na targach największym zaskoczeniem była prezentacja nowości autorstwa Philippe’a Starcka: krzesła A.I. stworzonego przy użyciu sztucznej inteligencji.
Kartell_AI
Kartell wyraźnie kieruje swoje działania w stronę ekologii. Materiały biodegradowalne to teraz konieczność, dlatego w ofercie producenta włoskich mebli pojawiła się kultowa Componibili stworzona z… cukru. W zachwyt wprowadza również nowa seria „Kartell Smart Wood Collection”, która zrodziła się z miłości do designu i natury.


100-lecie Bauhausu nie mogło nie zostać dostrzeżone również w Mediolanie. Marka Rosenthal oddaje hołd Walterowi Gropiusowi poprzez wystawę „Rosenthal loves Bauhaus”, której głównym akcentem jest kolekcja TAC (porcelanowy serwis autorstwa tego wybitnego architekta) zaprezentowany w różnych dekoracjach.


Gratką dla wielbicieli architektury z pewnością będzie wazon zaprojektowany przez Zahę Hadid. Natomiast miłośnikom sztuki współczesnej przypadnie do gustu nowa kolekcja, której twórcą jest Pietro Sedda – wybitny tatuażysta.

zhadid
Oprócz czysto dekoracyjnych trendów, zauważyliśmy również wpływ ekologii i potrzebę zmiany sposobu naszego życia na przedmioty, których używamy.


Włoski producent sztućców Sambonet zaproponował metalowe słomki w różnych odcieniach złota (są już dostępne w wybranych salonach Rosenthal w Polsce!). To nie tylko modny gadżet, ale realna szansa na poprawę stanu naszej planety.


W Mediolanie nie mogliśmy oderwać oczu od ekscentrycznych złotych figur goryli, luster w nieregularnych ramach, aksamitnych mebli… Autorzy tych niezwykłych przedmiotów chcą nam zakomunikować „carpe diem!” – ciesz się życiem i baw się wnętrzem!

One Comment on “Ekologia, sztuczna inteligencja i Bauhaus na targach w Mediolanie

  1. Wyjaśniło się dlaczego tak mi się podobał ten wazon. Uwielbiam projekty Zahy Hadid! Szkoda, że już jej z nami nie ma. Była genialną architektką i projektowała kultowy, ponadczasowy design. Muszę mieć ten wazon, koniecznie 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: