Sekrety produkcji nowej dekoracji “Marii”

W tym roku mija 30 lat odkąd produkty marki Rosenthal ponownie zagościły  na polskich stołach. Z okazji naszego okrągłego jubileuszu przygotowujemy nową dekorację dla bestsellerowej „Marii” – o czym informowaliśmy już wcześniej. Dzięki uprzejmości Susanne Ludwig, na stałe współpracującej z bawarską manufakturą – zdradzamy kilka tajemnic związanych z  procesem przygotowywania nowego wzoru.
Maria flower_0
Inspiracją dla „polskiej” dekoracji była kompozycja kwiatowa zaczerpnięta z zachowanego archiwum projektów Philipa Rosenthala. Według nas doskonale pasuje do klasycznego charakteru serwisu urozmaicając zarazem białą powierzchnię porcelany. Sugestią nazwy dla tego wzoru jest „Flower” – „imię” dla nowej „Marii” musiało być uniwersalne, ponieważ zagraniczne oddziały Rosenthal są zainteresowane naszym jubileuszowym motywem.
wzornikNEW
Przygotowanie samego wzoru wymagało dużej precyzji i sporego doświadczenia malarki, która opracowała wstępną  akwarelową wersję kwiatowej kompozycji. Nie obyło się również bez komplikacji – dużą trudność w produkcji sprawiła zaskakująco szeroka gama kolorystyczna, która obejmuje aż 17 kolorów!


Cały proces produkcji jest żmudny i skomplikowany – od koncepcji poprzez przygotowanie projektu, aż do efektu finalnego. Tym bardziej nie możemy doczekać się premiery nowej dekoracji! To nie jedyna niespodzianka przygotowana przez nas z okazji jubileuszu.

W naszych salonach stacjonarnych oraz sklepach online przez cały maj można dokonać zakupów produktów marki Rosenthal oraz Sambonet z 30% rabatem!

2 Comments on “Sekrety produkcji nowej dekoracji “Marii”

  1. Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego. Ta premiera będzie wydarzeniem!
    Jeszcze w tym tygodniu idę skorzystać z majowego rabatu. Z okazji swoich niedzielnych urodzin, upatrzyłam już sobie nowy element do mojej Marii. Staram się systematycznie dodawać nowe elementy do serwisu. A z okazji Waszych urodzin – wszystkiego najlepszego, wielu stałych klientów i dalszego owocnego rozwoju! Sto lat to za mało!

  2. Czy możecie Państwo już zdradzić datę premiery polskiej Marii?
    Zgadzam się z moją Przedmówczynią, że będzie to dla wszystkich miłośników “Marii” wielkie wydarzenie.
    Pragnę również dołączyć się do życzeń jubileuszowych – samych sukcesów i grona wiernych klientów!
    Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

%d bloggers like this: