“Maria” w Muzeum Narodowym w Kielcach

Od czerwca do września Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na wystawę “O stołach i bankietach pańskich”. Już od 30 lat mamy szczęście oferować w naszych salonach serwis, który jest jednym z najczęściej goszczących zestawów porcelanowych na polskich stołach, dlatego też na kieleckiej ekspozycji nie mogło zabraknąć “Białej Marii”.

Kolekcja to prawdziwy fenomen – od ponad 100 lat jest produkowana w niezmienionej formie, a w ciągu zaledwie ostatnich 25 lat sprzedano aż 15 milionów talerzy i 5 milionów filiżanek, co pozwala nazwać ten wzór prawdziwą ikoną.
Intencją wystawy było pokazanie, że bogaty, suto zastawiony stół stanowił przez wieki ideał szczęścia dla większości ludzi, a uczty stawały się okazją do zaprezentowania splendoru domu i jego zasobności.
plakat_B2_ostolach_170gr_kredablysk_kolor4plus4_WYBRANY.cdr
Jesteśmy przekonani, że sposób podania potraw ma równie duże znaczenie, co ich rodzaj i smak, a spotkanie przy stole to niepowtarzalna przestrzeń dialogu i bycia razem. „Maria” to dla nas zatem nie tylko jeden z dostępnych wciąż w ofercie serwisów, ale także zestaw obecny w wielu domach od pokoleń – świadek codziennych spotkań i ważnych wydarzeń.
muzeum narodoweMuzeum Narodowe w Kielcach zaprasza.

One Comment on ““Maria” w Muzeum Narodowym w Kielcach

  1. I love the details you presented here about the museum. most importantly, I love how you brought out the information. This is indeed the article of a PRO. Do you mind if in quote your words on my blog if I give reference to you? I hope you see my article about when is
    “jamb 2020/2021 starting”

Leave a Reply

%d bloggers like this: