„Maria” w Muzeum Narodowym w Kielcach

Od czerwca do września Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na wystawę „O stołach i bankietach pańskich”. Już od 30 lat mamy szczęście oferować w naszych salonach serwis, który jest jednym z najczęściej goszczących zestawów porcelanowych na polskich stołach, dlatego też na kieleckiej ekspozycji nie mogło zabraknąć „Białej Marii”.

Kolekcja to prawdziwy fenomen – od ponad 100 lat jest produkowana w niezmienionej formie, a w ciągu zaledwie ostatnich 25 lat sprzedano aż 15 milionów talerzy i 5 milionów filiżanek, co pozwala nazwać ten wzór prawdziwą ikoną.
Intencją wystawy było pokazanie, że bogaty, suto zastawiony stół stanowił przez wieki ideał szczęścia dla większości ludzi, a uczty stawały się okazją do zaprezentowania splendoru domu i jego zasobności.
plakat_B2_ostolach_170gr_kredablysk_kolor4plus4_WYBRANY.cdr
Jesteśmy przekonani, że sposób podania potraw ma równie duże znaczenie, co ich rodzaj i smak, a spotkanie przy stole to niepowtarzalna przestrzeń dialogu i bycia razem. „Maria” to dla nas zatem nie tylko jeden z dostępnych wciąż w ofercie serwisów, ale także zestaw obecny w wielu domach od pokoleń – świadek codziennych spotkań i ważnych wydarzeń.
muzeum narodoweMuzeum Narodowe w Kielcach zaprasza.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s