Czas zająca

Nie da się ukryć, że w okresie Wielkiej Nocy bohaterem pierwszego planu na chwilę staje się zając. To oczywiście zrozumiałe, bo jest to nie tylko powszechnie znany symbol Świąt, ale i rozkwitającej wiosny. Stąd też chętnie wprowadzamy go do domu jako subtelny dodatek, a czasem niebanalny element dekoracyjny.

Dla wielbicieli sztuki zając może być tylko jeden! Najsłynniejszy w historii wyszedł spod ręki mistrza Albrechta Dürera i zachwyca nas już przeszło 500 lat! Podobno bohater tej znanej akwareli został przygarnięty przez artystę i bez sprzeciwu przez lata „pozował” do obrazów. Znakomity oryginał doczekał się wielu nowoczesnych interpretacji, dzięki czemu jego miłośnicy mogą wybrać swojego faworyta spośród różnokolorowych figur inspirowanych wizerunkiem „dürerowskiego” pupila.

Szczególnie urocze porcelanowe „szaraki” powstały kilka lat temu w manufakturze Rosenthal i natychmiast zyskały rangę bestsellerów. Przedstawiciele kolekcji „Rabbits” są wspaniałą alternatywną dla klasycznych figurek, które zdobią nasze domy w okresie wielkanocnym, bo wyróżniają je ciepłe, przyjemne, pastelowe barwy i niespotykana faktura, która sprawia, że zajączki wyglądają, jakby wykonane były z miękkiej wełny. Podobny wdzięk mają figury zajączków z biskwitowej porcelany Hutschenreuther, którym uroku dodają wiosenne atrybuty – wielkanocne jajko czy wiosenny bukiet!

Także Fürstenberg posiada swoją kolekcję zajęcy z “białego złota”, która co roku poszerza się o nowy model. Skoro książęca manufaktura od początku swego istnienia pielęgnuje tradycje wytwarzania porcelany, możemy być pewni, że mamy do czynienia z najwyższą jakością. Figurki zajączków wyróżniają zabawna forma, kunszt wykonania i doskonałej jakości materiał. Ponadto każdy z nas może wybrać swojego faworyta, najbardziej odpowiadającego własnemu usposobieniu. Beztroski Leniuch, zalotna Lucy czy energiczny Benjamin. Jest w czym wybierać!

3 Comments on “Czas zająca

    • Pięknie dziękujemy i cieszymy się, że nasze posty inspirują do wiosenno-wielkanocnych przygotowań! Pozdrawiamy serdecznie!

Leave a Reply

%d bloggers like this: