Idzie wiosna!

Aż trudno uwierzyć, ale już za dwa dni rozpocznie się kalendarzowa wiosna! Choć pogoda jeszcze tego nie zwiastuje, a temperatura na razie zbytnio nas nie rozpieszcza, postaramy się lekko zaczarować rzeczywistość i wprowadzić trochę wiosny do domów i mieszkań! Wychodząc z założenia, że dla chcącego nic trudnego, proponujemy Wam kilka dodatków, dzięki którym zaprosimy do naszego wnętrza trochę słońca, a wraz z nim nieco roślinności pól i łąk – wraz z ich mieszkańcami!

Na dobry początek nadzwyczaj realistyczne, osobliwe figury rodem z Portugalii. To przykład ekscentrycznych elementów dekoracyjnych inspirowanych światem natury, które będą idealne dla tych miłośników designu, dla których wazon z wiosennymi kwiatami to za mało. Motyle, biedronki, koniki polne czy świerszcze, do powstania których inspiracją były legendy zaczerpnięte z kultury ludowej Portugalii, są naprawdę okazałe i prezentują się nadzwyczajnie, a każda z nich ma w sobie trochę magii!

Wiosenną aurę i klimat kwietnej łąki wprowadzi też na nasze stoły amerykańska porcelana Lenox. Kolekcja „Butterfly Meadow” to niemal kultowa już seria, którą zdobią rozśpiewane, zwiastujące wiosnę ptaki, kolorowe motyle, ważki, pszczoły i biedronki. Na każdym z elementów kolekcji pojawiają się inne kompozycje oparte na motywach natury.

Dla wielbicieli bardziej klasycznych rozwiązań polecamy kolekcję porcelany Rosenthal, która ożywi każdy stół i wprowadzi do domu powiew wiosny. Elementy serwisu „Jade Magnolia” sprawdzą się idealnie. Jak powszechnie wiadomo te delikatne, eteryczne bladoróżowe kwiaty rozkwitają jako jedne z pierwszych, dlatego też wypatrując zwiastunów wiosny, rozglądamy się nie tylko za krokusami, ale szukamy też kwitnących pąków magnolii – także na stole!

Jeśli jesteście ciekawi innych inspiracji na wiosnę, zajrzyjcie do nas za tydzień w poszukiwaniu wielkanocnych zajączków!

Leave a Reply

%d bloggers like this: