Mniej znaczy więcej

Mniej znaczy więcej! To hasło idealnie opisuje nowość zaprezentowaną tej wiosny przez manufakturę Rosenthal. Serwis „Loft Colours” to nowa odsłona znanej od wielu lat kolekcji „Loft” stworzonej z białej porcelany przez znakomity duet projektantów. Martin Hunt i David Queensberry to niekwestionowani specjaliści w swojej dziedzinie i jedni z najbardziej doświadczonych twórców ceramiki w Europie, którzy w swoich artystycznych konceptach stawiają na nowoczesność i funkcjonalność.

Nie inaczej rzecz ma się w przypadku serwisu „Loft”. Magia tej serii tkwi w minimalistycznej i ponadczasowej formie, która doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, a wszystkie jej elementy tworzą razem spójną i uniwersalną kolekcję porcelany dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

 

W tym roku kolekcja „Loft” przeszła barwną metamorfozę, dzięki czemu zyskała nową jakość. Wszystkie elementy „Loft Colours” są zanurzane w kolorowej glazurze, a następnie wypalane, w efekcie czego powstają różnorodne efekty cieniowania, podkreślane przez typową dla serii „Loft” prążkowaną fakturę. W ten sposób każdy talerz, miseczka czy kubek zyskuje indywidualny wygląd.

Inspirowane stylem skandynawskim kolory szkliwa: „Moon Grey”, „Ice Blue” i „Night Blue” nadają elementom serwisu świeżości i charakteru. Ponadczasowa szarość, jasny błękit czy głęboki granat świetnie się ze sobą komponują, pozwalając nam na swobodne łączenie elementów w różnych kolorach. Tu ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia! Let’s make… Loft Colours!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: