„Mowa kwiatów” z Rosenthal

Już w starożytności kwiaty były przedmiotem uwielbienia. Często przypisywano im szczególne znaczenie, a nawet magiczną moc. Dziś niewiele się zmieniło. Nadal kochamy kwiaty, lubimy nie tylko je wręczać przy rozmaitych okazjach, ale i sami być nimi obdarowywani. Mamy też świadomość, że podarowując komuś bukiet, przekazujemy zawoalowaną treść, bo zarówno poszczególne gatunki, jak i kolory kwiatów mają swoją ukrytą symbolikę. Dzięki niej chętnie wykorzystywane są przez artystów i  pojawiają się jako motyw w sztuce.

Szczególnie często wykorzystuje się kwiaty jako dekorację na porcelanie. Wśród kolekcji manufaktury Rosenthal znajdziemy wiele serii z motywem kwiatowym. Znakomita projektantka Regula Stüdli szczególnie ukochała sobie kwiaty, czego dowód dała wyznając im publicznie miłość. Powiedziała: „Kocham maki! Za ich kolor, za delikatność i ulotność…”, a następnie uczyniła je bohaterami swojego projektu „Brillance. Tajemniczy Ogród”, który właściwie od momentu premiery stał się bestsellerem. Niedługo potem powstała równie udana, kolejna odsłona serwisu: “Brillance. „Alpejski Ogród” utrzymana w tonacjach błękitu.

Nadzwyczaj chętnie artyści w swoich projektach wykorzystują motyw róży. Nic w tym dziwnego, skoro jest ona znana jako „królowa kwiatów” oraz symbol miłości i piękna. Wśród kolekcji bawarskiej manufaktury róża pojawia się jako główna bohaterka dekoracji serwisu „Maria”, którego elementy ozdobione tymi kwiatami w rozmaitych odcieniach różu tworzą  wzór „Maria Róża”. „Królowa kwiatów” towarzyszy także innym gatunkom w jubileuszowym serwisie „Maria Flowers”.

Wszystkie kolekcje ozdobione kwiatową dekoracją mają w sobie subtelność i dyskretny urok, dzięki czemu zyskały sobie spore grono wielbicieli, których z pewnością ucieszy informacja, że w salonach Rosenthal i sklepie online trwa właśnie akcja „Mowa Kwiatów”! Jeśli z niej skorzystacie, przy zakupie elementu serwisu z motywem kwiatowym, na drugi otrzymacie rabat 50%!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: