60 lat Studio-Line – kolekcja “60×12”

60 lat temu Philip Rosenthal jr odmienił świat porcelany. Wraz z linią Studio-Line wprowadził awangardowe projekty oryginalnych, współczesnych mu artystów, projektantów i architektów. To w 1961 roku zainaugurowano nową ideę, w ramach której, przy udziale znakomitych projektantów, przez 60 lat powstała ogromna ilość obiektów nazywanych dziś ikonami designu. Produkty te to przykład nadzwyczajnej synergii formy, funkcjonalności i kunsztu rzemiosła. Dla uczczenia okrągłej rocznicy tej wyjątkowo odważnej jak na ówczesne czasy decyzji, Rosenthal wyprodukował limitowaną kolekcję 60 kultowych wazonów.

60 wyselekcjonowanych wazonów w dwunastu różnych kolorach odzwierciedla niezwykłą podróż w czasie przez historię projektowania marki Rosenthal, a jednocześnie wyznacza trendy na przyszłość. W kolekcji znajdziemy wazony w rozmaitych odcieniach – od spokojnej szarości, przez pastelowe zielenie i błękity, do intensywnych żółci czy granatu.

Jubileuszowa limitowana seria obejmuje kultowe produkty z oferty manufaktury, jak m.in.: “Plissée” Martina Freyera (1968), “Pollo” autorstwa Tapio Wirkkala (1970), “Conio” Michele De Lucchi (1994), “Fast” Cédrica Ragota (2006) czy “Fondale” zaprojektowany przez Office for Product Design (2017). Dodatkowym atutem tej serii jest fakt, że rocznicowe produkty są unikatowe ze względu na koncepcję, jaką zastosowano przy wyborze kolorów. Kolekcja jubileuszowa jest „ograniczona kolorystycznie”.

Oznacza to, że każdy z 60 wazonów będzie początkowo produkowany tylko w jednym kolorze w ilości 60 sztuk. Wazon zostanie wyprodukowany w innym z dwunastu rocznicowych kolorów, gdy poprzednia wersja się wyprzeda. W ten sposób każdy, kto kupi jeden wazon z serii, wie, że jest jedną z 60 osób na całym świecie, które mają w domu ten właśnie model! W salonach Rosenthal w Polsce dostępne są już wybrane elementy z jubileuszowej kolekcji “60×12”! Gotowi do świętowania?

Leave a Reply

%d bloggers like this: