Lato w amerykańskim stylu

Amerykański styl niekoniecznie musi kojarzyć się z rezydencjami, złotem i bogactwem rodem z serialowego hitu lat 80. „Dynastia”. W kontekście porcelany na myśl o “amerykańskim stylu” powinny pojawić się raczej nam przed oczami produkty manufaktury Lenox. Są one dalekie od powszechnych wyobrażeń o luksusie zza Oceanu. Zamiast wrażenia przepychu, dają nam doskonałą jakość na co dzień.

Tradycja mówi sama za siebie. Porcelana prezydencka musi być jak najlepszego gatunku, a marka Lenox gości na stołach Białego Domu od 1918 roku, kiedy to ówczesny prezydent Woodrow Wilson zamówił zastawę stołową składającą się z 1700 elementów. Kolejni lokatorzy prezydenckiego pałacu, m.in. Roosevelt, Truman, Reagan, Clinton i Obama także upodobali sobie porcelanę z tej właśnie rodzimej wytwórni. W Polsce Lenox zagościł na bardzo wielu stołach zyskując opinię pięknej kolekcji na co dzień.

A to za sprawą serii „Butterfly Meadow”, która wnosi do każdego domu letnią aurę i klimat kwietnej łąki. Patrząc na poszczególne elementy tej linii trudno pozbyć się wakacyjnych skojarzeń. Kubeczki, talerzyki czy kompotierki zdobią rozśpiewane ptaki, kolorowe motyle, ważki, pszczoły i biedronki. „Obywatele” pól i łąk stanowią wielobarwny, bogaty wzór, który jest doskonałym urozmaiceniem delikatnego odcienia porcelany bone china.

Wśród  bogactwa elementów z kolekcji amerykańskiej porcelany każdy znajdzie coś dla siebie. Pojemniki, misy, tortownice i patery, a także urocze drobiazgi jak świeczniki lub serwetniki –  na pewno wybierzecie coś, co uzupełni Waszą kolekcję! Dla tych, którzy planują tego lata rozpocząć swoją amerykańską przygodę z porcelaną Lenox mamy dobrą wiadomość: bestsellery i nowości z kolekcji “Butterfly Meadow” są już dostępne w salonach Rosenthal Polska i na www.lenox-shop.pl! Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kubki i talerzyki “Butterfly Meadow Petite”. Nadzwyczaj urocze i ponadczasowe! 

Leave a Reply

%d bloggers like this: