Z wizytą w Białym Domu

Jeszcze nie opadł kurz po amerykańskiej kampanii prezydenckiej, którą śledziły miliony ludzi, a już, mimo dość jasnego wyniku, mamy nową odsłonę sporu podważającą jego legalność. Wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych zawsze budził wiele emocji. Nic w tym dziwnego, w końcu mówimy o jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie, którzy zapisują się na zawsze na kartach historii, a wszystko co ich dotyczy – poczynając od poglądów, a kończąc na ulubionym psie i wyposażeniu prezydenckiej rezydencji – staje się rzeczą publiczną i jest szeroko komentowane.

Oczywistym jest więc fakt, że zgodnie z panującą od lat zasadą na wyposażeniu Białego Domu znajdują się wyłącznie przedmioty najlepszego gatunku, ale koniecznie wyprodukowane w USA. Przez długi czas problematyczną kwestią było znalezienie odpowiedniej jakości porcelany spełniającej ten ostatni warunek. Do chwili, gdy na horyzoncie pojawiła się firma Lenox z tradycjami sięgającymi 1898 roku. Rdzennie amerykańska porcelana trafiła po raz pierwszy do prezydenckiej rezydencji w 1918 roku  za sprawą Woodrowa Wilsona.

Ówczesny prezydent zamówił zastawę stołową składającą się z 1700 elementów i od tej pory produkty marki Lenox na stałe zagościły na stołach Białego Domu, a kolejni jego lokatorzy także docenili ich wysoką jakość. Nowe serwisy projektowano między innymi dla Roosevelta, Trumana, Reagana, Clintona i Obamy.

W Polsce „prezydencka porcelana” Lenox również cieszy się wielkim uznaniem, jednak w rodzime gusta szczególnie trafia kolekcja „Butterfly Meadow”.  Tę niezwykle szeroką, wieloelementową serię wyróżnia charakterystyczna dekoracja, która przywodzi na myśl kwietną, pełną motyli łąkę. Wielobarwny, bogaty wzór stanowi doskonałe urozmaicenie klasycznej bieli porcelany, która na co dzień gości na naszych stołach. W najbliższych dniach w salonach Rosenthal i online pojawią się nowości zza Oceanu, które uzupełnią doskonale znane już miłośnikom Lenoxa wzory „Frittillary”, „Dragonfly”  czy „Monarch”.

Znajdą się wśród nich między innymi pojemniki, misy, tortownice i patery, a także urocze drobiazgi jak świeczniki lub serwetniki, które na pewno wprowadzą do waszych domów odrobinę pozytywnej energii! Miłośników tej kwiatowej kolekcji z pewnością zainteresują elementy składające się na limitowaną edycję przygotowaną z okazji 20 rocznicy powstania serwisu. Z tej okazji znane dekoracje odmieniły złote motyle i ważki! Efekt jest imponujący!

 

2 Comments on “Z wizytą w Białym Domu

  1. Pingback: Lato w amerykańskim stylu | Rosenthal blog.

Leave a Reply

%d