Świąteczny stół

Co roku staramy się, aby Boże Narodzenie było niezapomniane i dlatego też robimy wszystko, by stworzyć wspaniałą atmosferę i niepowtarzalny entourage. Dziś, gdy Święta zbliżają  się wielkimi krokami, prezentujemy Wam kilka inspiracji, które mogą być przydatne podczas przedświątecznych przygotowań. Aby w tych wyjątkowych dniach towarzyszył nam wszystkim bożonarodzeniowy klimat wystarczy zadbać o kilka szczegółów. Jednym z nich jest oczywiście stół!

 

Podczas Świąt życie toczy się wokół stołu, w związku z czym staje się on centralnym punktem każdego domu. Niezależnie od tego jaki rodzaj świątecznej zastawy na nim zagości, powinna być ona zupełnie wyjątkowa! Mamy więc dla was kilka pomysłów.

Zachęcamy, abyście sami przekonali się, jak pięknie wygląda stół, na którym pojawi się połączenie bieli ze złotem. Możecie sprawdzić to na przykładzie serwisu Waltera Gropiusa “TAC Skin Gold”.  Jeśli nie jesteście zwolennikami takich zestawień, podczas Wigilii i świątecznych obiadów doskonale sprawdzą się klasyczne i uniwersalne serie porcelany, jak choćby klasyczny “TAC” czy ceniony serwis “Sanssouci” lub jego najnowsza odsłona “Sanssouci Midas” odmieniona akcentami złota.

Natomiast jeżeli jesteście miłośnikami barokowego przepychu i bogactwa kolorów, możecie je śmiało wykorzystać na bożonarodzeniowym stole! Kto powiedział, że porcelana musi być biała? Projekty domu mody Versace dowodzą, że nawet nie powinna! Szczególnie w Boże Narodzenie. „Rosenthal meets Versace” zaskakuje co roku nową świąteczną kolekcją. Tegoroczna propozycja od Versace to „Virtus Holiday”, która wyróżnia się połączeniem klasycznych, bożonarodzeniowych barw. Tu pierwsze skrzypce grają czerwień i złoto oraz niezapomniane motywy charakterystyczne dla projektów włoskiego rodzeństwa.

Głowa Meduzy i litera „V” są nawiązaniem do estetycznego dziedzictwa Versace, podobnie jak liście akantu i wzory roślinne skontrastowane z motywem zwierzęcym. W kolekcji znajdziemy także typowo świąteczne ozdoby jak bombki, dzwonki czy kule śnieżne, które doskonale sprawdzą się jako pomysł na upominek dla miłośników włoskiej ekstrawagancji. Nie bójmy się odrobiny szaleństwa. W końcu kiedy, jak nie w Święta!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: