Wielkanocny stół

Przed nami święta pełne nadziei i radości, z którymi w parze idzie budząca się do życia przyroda. Nic dziwnego, że świętowanie przy wielkanocnym stole – oprócz sporej dawki kalorii – dostarcza równie dużo pozytywnej energii. Ponieważ przygotowania zbliżają się coraz większymi krokami postanowiliśmy podsunąć Wam kilka inspiracji w kwestii aranżacji wielkanocnego stołu!

Oprócz tradycyjnych potraw, na stołach zagoszczą rzecz jasna wiosenne motywy. Najczęstsze z nich to kwiaty, które doskonale sprawdzą się zarówno w wersji naturalnej – wyeksponowane w pięknym wazonie, jak i w postaci dekoracji – na przykład na porcelanie. Jeśli jesteście fanami takich właśnie serwisów, być może Wasi goście będą mogli podziwiać jedną z bestsellerowych kolekcji, jak m.in. „Tajemniczy Ogród” czy wiosenna „Nora Spring Vibes”, które dzięki subtelnym zdobieniom mogą zamienić stół w łąkę pełną kwiatów! Nie od dziś wiadomo natomiast, że synonimem elegancko nakrytego stołu jest klasyka! Tutaj nie ma sobie równych legendarna „Maria” – serwis o ponad 100-letniej tradycji i niezwykłej różnorodności dostępnych elementów. To właśnie „od święta” doskonale sprawdzą się oferowane w tej kolekcji półmiski w różnych rozmiarach, salatery czy talerze na przystawki.

Jubileuszową edycją zwraca uwagę także amerykańska marka Lenox, której ceniona kolekcja „Butterfly Meadow” – z okazji 20-tej rocznicy – została odmieniona akcentami złotych motyli. Nadają one tej iście wiosennej dekoracji rys elegancji, a na wielkanocnym stole mogą szczególnie sprawdzić się limitowane elementy uzupełniające, stworzone specjalnie z tej okazji, jak m.in. patera królewska.

Jeśli bardziej niż motywy kwiatowe czy złocenia cenicie prostotę, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na minimalizm i przyjąć, że delikatna porcelana to piękno samo w sobie! W zestawieniu z naturalnymi dodatkami i eleganckimi sztućcami z pewnością zwróci uwagę gości najwyższą jakością, ergonomią i urodą. Sięgając po wielkanocne dodatki pamiętajcie zatem, że w znanej zasadzie „less is more” możecie znaleźć trafną wskazówkę, zwłaszcza, że na wielkanocnym stole i tak zagości wiosna!

2 Comments on “Wielkanocny stół

  1. Interesujące jak wiele można powiedzieć na ten temat. Myślałem, że nie dotrwam do końca, ale wywód jest odpowiednio poprowadzony i przyjemnie i szybko się to czyta. Czekam na więcej wpisów, które mają podobną wartość 🙂

  2. Trochę już przeczytałem na ten temat, ale muszę powiedzieć, że dopiero Twój artykuł mnie w pełni przekonuje. Ma to “coś”. Zdecydowanie polecam innym i będę czekał na podobne wpisy.

Leave a Reply

%d bloggers like this: