JAJKO TO POCZĄTEK!

To początek świętowania! Nadchodzący wielkanocny czas jest bez wątpienia wielkim świętem wszystkich smakoszy jajek. Nie bez znaczenia jest oczywiście ich symboliczny wymiar, jako że w tradycji oznaczają nowe życie i odrodzenie, co idzie w parze z wiosenną aurą i budzącą się po zimowym uśpieniu przyrodą!

Wśród wielu świątecznych zwyczajów najpopularniejszym i najbardziej kojarzącym się z wielkanocnymi przygotowaniami jest dekorowanie jajek. Nie dziwi więc fakt, że także najlepsze wytwórnie porcelany stają w szranki, by we własnym stylu zinterpretować tę piękną tradycję. Motywem, który pojawia się często na niewielkich porcelanowych zawieszkach w kształcie jajek są rzecz jasna kolorowe zwiastuny wiosny – kwiaty! Zależnie od tego czy sięgniemy do oferty niemieckiej marki Hutschenreuther czy duńskiej manufaktury Royal Copenhagen możemy cieszyć się swojskimi hiacyntami i fiołkami w wesołych wiosennych barwach lub podziwiać delikatność przedstawionych w naturalistyczny sposób pąków.

Prawdziwą perełką dla miłośników tradycji ręcznych zdobień oraz szlachetnej porcelany Limoges będą urocze jajka-pozytywki. Każda z nich skrywa niewielką figurkę służącą do uruchomienia mechanizmu, dzięki której usłyszymy dźwięki znanych dzieł muzyki klasycznej lub jedną z francuskich melodii. Takie „jajko-niespodzianka” będzie też wspaniałym upominkiem dla entuzjastów unikatowych dekoracji wielkanocnych.

A co z jajkami na wielkanocnymi stole? Jak wiadomo – należy im się wyjątkowa oprawa! Zależnie od preferencji można sięgnąć po jeden z talerzy do ich serwowania proponowanych przez amerykańską markę Lenox. Te dekorowane motywami wiosennych kwiatów i kolorowych motyli dodatki wprowadzą na stół wiosenną atmosferę. Doskonale  sprawdzą się też kieliszki na jajka z białej porcelany lub w delikatnym odcieniu bone china. Po który z nich sięgniesz?

Leave a Reply

%d