VERY PERI

Z pewnością nie raz zastanawialiście się na jaki kolor we wnętrzu postawić. Stonowana paleta naturalnych barw, z którego słynie styl skandynawski, feeria kolorów w ekscentrycznym stylu Memphis, a może akcenty w zdecydowanym odcieniu… no właśnie – jakim? W tej materii z pomocą przychodzi co roku Pantone Color Institute, który w swojej działalności stawia m.in. na prognozowanie tendencji związanych z projektowaniem – także wnętrz! Na kolor roku 2022 Pantone wskazał enigmatycznie brzmiący “Very Peri”, który określić można jako jasny, choć zdecydowany odcień fioletu. Zdaniem instytutu ma się on kojarzyć z kreatywnością i odwagą, dzięki czemu może inspirować do eksperymentów, wyzwalać twórczego ducha i otwierać na zmiany. Czy nie chcielibyśmy przebywać w tak nastrajających wnętrzach? Właśnie dlatego Very Peri może być dobrym wyborem!

Odważni mogą zdecydować się na duże płaszczyzny tego koloru wprowadzając go na ścianę lub jej część. Jak widać, w połączeniu z dodatkami z białej porcelany, jak na przykład jeden z nowoczesnych wazonów, Very Peri może stanowić intrygujące tło dla kwiatów w różnym odcieniu, pozwalając stworzyć ciekawą aranżację.

Tym, którzy z rezerwą spoglądają na dynamiczne zmiany trendów z pewnością bliższe będzie wprowadzenie do wnętrza jedynie akcentów w odcieniu jasnego fioletu. Idealnie sprawdzą się tutaj niewielkie przedmioty dekoracyjne, których praktyczny aspekt sprawi, że zwrócą na nie uwagę także zwolennicy pragmatycznego podejścia do wnętrz. Lampa zapachowa, która oprócz modnego koloru wprowadzi do wnętrza także nuty paryskich perfum to tylko jedna z propozycji. Co powiecie na cukiernicę z bogactwem zdobień autorstwa włoskiego domu mody Versace? Miłośnicy kwiatów mogą natomiast sięgnąć po herbatę z filiżanki duńskiej manufaktury Royal Copenhagen, przysiadając na intrygującym formą taborecie marki Kartell! Niezależnie od tego którą z kolorystycznych strategii – mini czy maxi – wybierzecie, pamiętajcie, by Wasze wnętrza rzeczywiście były… Wasze – byście czuli się w nich dobrze, jak u siebie!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: