WYJĄTKOWY DZBANEK “GLUG”

Co sprawia, że pewne przedmioty stają się ponadczasowe, a inne jedynie chwilowo przykuwają uwagę użytkowników? Jedne zapisują się w historii wzornictwa, a inne przemijają jak sezonowa moda? Niezależnie od tego czy mówimy o ikonach współczesnego designu czy obiektach, których historia sięga stuleci wstecz, bez wątpienia znaczenie ma zarówno forma, jak i funkcjonalność, którym towarzyszy „to coś”.

Jednym z obiektów zasługujących na uwagę entuzjastów wyjątkowych przedmiotów jest dzbanek „Glug”, który już niebawem znajdziecie w wybranych salonach Rosenthal oraz w sklepie online. Dzbanek „Glug” to przedmiot, który ma formę ryby z otwartym pyszczkiem. Jego wyjątkowość polega na tym, że przy wylewaniu zawartości wydaje charakterystyczny, głośno „bulgoczący” dźwięk. Dzbanek ma ponad 150-letnią historię, bo już w 1870 roku był produkowany w małej angielskiej manufakturze fajansu.

Wśród różnych wariantów występowały egzemplarze w wersji dekorowanej, w tym także brytyjskimi insygniami królewskimi, a dziś w ofercie dostępny jest szeroki wybór atrakcyjnych kolorów. Te ręcznie formowane i dekorowane w brytyjskiej manufakturze w Staffordshire obiekty posłużą jako wazon, dzbanek czy pojemnik do przechowywania i z pewnością nie umkną uwadze miłośników nietuzinkowych akcentów we wnętrzu.

One Comment on “WYJĄTKOWY DZBANEK “GLUG”

  1. Wchodziłem na tę stronę z nadzieją, że uda mi się znaleźć prawdziwe i konkretne informacje, a nie stek bzdur pisanych dla wyszukiwarki. Nie zawiodłem się!!! Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: