Rosenthal Versace świętuje jubileusz 30 lat!

Gianni Versace był jednym z pierwszych projektantów na świecie doskonale zdającym sobie sprawę ze znaczenia stworzenia domu mody, który równocześnie będzie odgrywał istotną rolę w tworzeniu szerszej koncepcji związanej z całościowo rozumianym stylem życia. Od tamtego czasu Versace stało się synonimem luksusu – nie tylko w dziedzinie mody.

W 2023 roku marki Rosenthal i Versace świętują 30. rocznicę swojej współpracy. Dwaj partnerzy, którzy pozostają najbardziej rozpoznawalnymi producentami w swojej dziedzinie, po raz pierwszy połączyli siły w 1993 roku, kiedy to miała miejsce premiera kolekcji porcelany „Medusa”. Współpraca zaowocowała szeroką gamą produktów dekorowanych motywami autorstwa włoskiego domu mody. Dla uczczenia 30. rocznicy konceptu Rosenthal meets Versace powstała limitowana edycja 30 YEARS złożona z kubków ozdobionych legendarnymi dekoracjami, które pojawiły się na przestrzeni trzech ostatnich dekad.

Opowiadają one historię niezwykłego mariażu obu marek. Różnorodność motywów to prawdziwa podróż przez epoki i kultury. Charakterystyczna forma kubka została dodatkowo odmieniona za sprawą przykrywki zwieńczonej detalem – głową mitycznej Meduzy, która jest równocześnie znakiem rozpoznawczym całej kolekcji.

Jubileuszowa kolekcja kubków jest już dostępna w salonach Rosenthal i na www.rosenthal.pl

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: