LEGENDARNA “MARIA” W NOWEJ ODSŁONIE!

Sentymentalna opowieść o miłości założyciela manufaktury w Selb i jego ukochanej żony – księżnej Marii de Beurges, najpewniej nie byłaby łączona z historią designu, gdyby nie fakt, że właśnie na cześć Marii Philipp nazwał stworzony w 1916 roku serwis.

Ten wykonany z białej porcelany zestaw okazał się być jednym z najbardziej popularnych wzorów wszech czasów! Mimo swoich szacownych ponad 100 lat, „Maria” po raz kolejny zaskakuje nową odsłoną, tym razem – jako „Maria En Vogue” – zachwyca za sprawą barwnych szkliw w odcieniu piaskowym i miętowym, do którego tego lata dołączył błękit. „MARIA BLUE” jest doskonałym przykładem na to, że spotkanie współczesnego trendu mix&match z elegancją klasycznego serwisu może dawać efektowne rezultaty. Barwne glazury nadają nowy wyraz nie tylko całej kolekcji, ale także charakterystycznemu reliefowi z motywem granatowca, który zdobi brzegi poszczególnych elementów.

Wypukłe partie reliefu pokryte cieńszą warstwą szkliwa pozostają niemal białe, natomiast partie wklęsłe, w których warstwa szkliwa jest grubsza, nabierają koloru – ten sam relief zyskuje na przestrzenności, odsłaniając kunszt wykonania i złożony charakter tego typu dekoracji. Jak podoba Wam się najnowsza odsłona legendarnego serwisu od Rosenthal? Dajcie znać w komentarzu – czekamy na opinie zwłaszcza miłośników tej kolekcji!

Leave a Reply

%d bloggers like this: