Francuski szyk

Louvre collectionBernardaud nie należy ani do najstarszych, ani do najbardziej znanych na świecie manufaktur porcelany, ale salony tej firmy znajdują się zawsze w najbardziej prestiżowych miejscach wielkich metropolii, wystarczy wymienić Rue Royale w Paryżu – w pobliżu Placu Vendome, czy Park Avenue w Nowym Jorku. Zarówno w Europie, jak i w Ameryce, porcelana francuska kojarzy się z elegancją, finezja i wyrafinowaniem.Ta słynna manufaktura znajduje się nadal w rękach prywatnego właściciela Michela Bernardaud, który przejął także spuściznę firmy Ancienne Manufactur Royale de Limoges, założonej w 1737 roku.
Obecnie w jej ofercie znajdują się repliki historycznych filiżanek z XVIII i XIX wieku. Oryginały eksponowane są w muzeum Louvre i Narodowym Muzeum Ceramiki w Sevres, stanowiąc najświetniejsze przykłady rękodzieła artystycznego.Dzisiaj najpowszechniej kupowanymi serwisami francuskimi są serwisy białe. Pierwszy z nich „Louvre” – jest propozycją dla klientów o klasycznym guście. Jego charakterystyczny ornament jest odzwierciedleniem elementów zdobniczych pałacu Luwr, natomiast drugi z nich „Naxos”, równie elegancki, produkowany z porcelany o nieskazitelnej bieli, przez swą nowoczesną formę fascynuje klientów ceniących współczesne wzornictwo. W obu wypadkach niespotykana obecnie przejrzystość masy porcelanowej stanowi najsilniejszy walor tej niezwyczajnej porcelany. Zwiedzając Paryż nie sposób pominąć świątynię handlu przy Bulwarze Hausmana – słynne domy towarowe Printemps i Galeria La Fayette Maison. Tam odnajdziemy wszystko, co modne w danym sezonie, ale również i to co nieprzemijające – porcelanę Bernardaud. Najbardziej znanym produktem tej starej francuskiej manufaktury są lampiony z białej nieszkliwionej porcelany. wiedzając Paryż nie sposób pominąć świątynię handlu przy Bulwarze Hausmana – słynne domy towarowe Printemps i Galeria La Fayette Maison. Tam odnajdziemy wszystko, co modne w danym sezonie, ale również i to,
Litophanie - Bernardaud. co nieprzemijające – porcelanę Bernardaud. Najbardziej znanym produktem tej starej francuskiej manufaktury są lampiony z białej nieszkliwionej porcelany. Lampiony te, podświetlone płomieniem świeczki, ujawniają 3-wymiarowy obraz wybranych motywów. Mogą to być krajobrazy lub architektura miast (Paryż, Rzym, Nowy Jork i in. lub motywy kwiatowe, jak magnolia, orchidea, pachnący groszek.. Miłośników sztuki intrygować będą motywy sztuki, jak „Dziewczyna z perłą”, czy „Tancerki” Degas. Może to być tez idealny prezent dla Pary Młodej ( „Slub”) albo dla najbliższych w okresie Bożego Narodzenia.

Leave a Reply

%d bloggers like this: