Adam&Ziege

Adam&Ziege zbliżają się do swego „srebrnego jubileuszu” – 25lecia założenia swej miniaturowej manufaktury. Kiedy ją zakładali w 1990 roku w pomieszczeniu o powierzchni 70 m kw. nie mogli się spodziewać sukcesu, jaki wkrótce odnieśli.  Obaj są zawodowymi projektantami: Thomas Adam ukończył Wyższą Szkołę Sztuki i Designu w Halle, natomiast  Stephan Ziege jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych Berlin Weissensee.
Pierwsze kroki stawiali we współpracy z legendarną Miśnieńską Manufakturą Porcelany, najstarszym europejskim producentem porcelany, ale już niebawem otworzyli swoje pierwsze atelier w Berlinie.

Ich szlagierem stały się miniaturowe pojemniki do soli i pieprzu w formie arcyzabawnych zwierząt. Odnajdujemy wśród nich baranki, kózki, kurki i byczki oraz nieprzebraną paletę innych zwierząt domowych, aż do rzadziej spotykanych,jak renifer lub kobra. Swiat pełnych humoru zwierząt a la Adam&Ziege nie ma granic! Ich kariera nabrała rozmachu, gdy w 2004 roku podjęli współpracę z niemieckim producentem upominków z porcelany o światowym zasięgu, marką Goebel. Już w przyszłym roku będą zatem obchodzić również 10lecie współpracy, dzięki której mogli oni rozszerzyć znacznie paletę produktów, wśród nich również pełną humoru, odbiegającą od stereotypowych propozycji, kolekcję upominków świątecznych.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: