Adam&Ziege

Adam&Ziege zbliżają się do swego „srebrnego jubileuszu” – 25lecia założenia swej miniaturowej manufaktury. Kiedy ją zakładali w 1990 roku w pomieszczeniu o powierzchni 70 m kw. nie mogli się spodziewać sukcesu, jaki wkrótce odnieśli.  Obaj są zawodowymi projektantami: Thomas Adam ukończył Wyższą Szkołę Sztuki i Designu w Halle, natomiast  Stephan Ziege jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych Berlin Weissensee.
Pierwsze kroki stawiali we współpracy z legendarną Miśnieńską Manufakturą Porcelany, najstarszym europejskim producentem porcelany, ale już niebawem otworzyli swoje pierwsze atelier w Berlinie.

Ich szlagierem stały się miniaturowe pojemniki do soli i pieprzu w formie arcyzabawnych zwierząt. Odnajdujemy wśród nich baranki, kózki, kurki i byczki oraz nieprzebraną paletę innych zwierząt domowych, aż do rzadziej spotykanych,jak renifer lub kobra. Swiat pełnych humoru zwierząt a la Adam&Ziege nie ma granic! Ich kariera nabrała rozmachu, gdy w 2004 roku podjęli współpracę z niemieckim producentem upominków z porcelany o światowym zasięgu, marką Goebel. Już w przyszłym roku będą zatem obchodzić również 10lecie współpracy, dzięki której mogli oni rozszerzyć znacznie paletę produktów, wśród nich również pełną humoru, odbiegającą od stereotypowych propozycji, kolekcję upominków świątecznych.

Leave a Reply

%d bloggers like this: