Rosenthal w Waldorf Astoria

Waldorf Astoria, 301 Park Avenue. Miejsce spotkań nowojorskiej elity, ulubiony hotel gwiazd Holywood, prestiżowy adres i … niebotyczne ceny! Od kilku tygodni nie musimy już lecieć za ocean, wystarczy przekroczyć Odrę, dotrzeć do Berlina i już możemy stanąć w drzwiach Hotelu Waldorf Astoria.
Berlin wzbogacił się o kolejny 5-gwiazdkowy hotel usytuowany między dworcem Zoologischer Garten i elegancką arterią handlową Kurfurstendamm. „Życie  składa się z drobiazgów, dlaczego nie miałyby być piękne?” – zgodnie z tą dewizą każdy pokój tego wyjątkowego hotelu oferuje nie tylko widok zapierający dech w piersiach, ale też starannie dobrane elementy wyposażenia wnętrza: w 232 pokojach znajdują się wazony Rosenthal, a w restauracji “Les Solistes” oraz kawiarni „Rzymskiej” stoły nakryte są porcelaną „Jade”. Ten serwis wykonany z bone china o delikatnym, kremowym odcieniu wyjątkowo nadaje się do użytku gastronomicznego, nie tylko ze względu na jego wytrzymałość , ale też ze względu na niezwykle szeroki asortyment dostępnych elementów. Są wśród nich również kwadratowe tace porcelanowe różnej wielkości odpowiednie do podawania potraw kuchni azjatyckiej.

 W przedwojennej kawiarni „Rzymskiej” spotykali się niegdyś berlińscy artyści i intelektualiści – Bertolt Brecht pisał swoje wiersze, a Georg Grosz robił szkice popijając kawę.Nazywano to miejsce „poczekalnią talentów”. Dzięki hotelowi „Waldorf Astoria” ta kultowa kawiarnia odżyła i każdy może znowu delektować się tam kawą w filiżance Rosenthala.

Leave a Reply

%d bloggers like this: