Sarah Wiener – „A la carte”

Ta piękna i elegancka kobieta jest nie tylko utalentowana, ale też bardzo, bardzo przedsiębiorcza. Urodziła się wprawdzie w Niemczech, ale wychowała się u swojej matki w Wiedniu.

Sarah Wiener

Sarah Wiener

W Austrii przebywała do 17 roku życia, następnie udała się na wędrówkę po Europie, zdobywając doświadczenia w różnych zawodach, często związanych z gastronomią. Dziś jest gwiazdą pierwszej wielkości niemieckiej sceny kulinarnej, właścicielką kilku restauracji, autorką książek kucharskich i scenariuszy, a wielką popularność zyskała przez swą obecność w autorskich programach telewizyjnych. W jej bogatym życiorysie istnieje również „polski epizod”, bo przebywając w naszym kraju zajmowała się reżyserią filmową. Kiedy przed kilku laty na paryskich targach Maison Objet zaprezentowany został nowy koncept Rosenthala „A la carte”, to właśnie Sarah Wiener została „ambasadorką” tej marki.

„A la carte” to kompozycja sześciu 3-częściowych zestawów o skrajnie odmiennych formach zaprojektowanych przez angielski duet Platt&Young, pozwalająca na absolutną dowolność w zastosowaniu pojedynczych elementów. Zestaw ten w Paryżu uznano za najbardziej kreatywny projekt z obszaru kultury stołu i w roku 2007 nagrodzony został wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. design plus i reddot, natomiast Sarah Wiener propagując go używała zachęcającego sloganu: „skorzystaj i delektuj się razem ze mną!”

"A la carte"

Rosenthal – Platt&Young – “A la carte”

Leave a Reply

%d bloggers like this: