Mandarin Oriental – wyjątkowy przystanek w podróży

Sieć ekskluzywnych hoteli Mandarin Oriental uruchamiając piątą placówkę w Europie, postawiła na wizję niekonwencjonalną, zwracającą uwagę swoim niepowtarzalnym charakterem.
Za wystrojem barcelońskiego hotelu stoi  jedna z najbardziej płodnych współczesnych projektantek – Hiszpanka – Patricia Urquiola. O charakterze hotelu mówi się, że jest doskonałym połączeniem orientalnego stylu z którego słynie sieć, z nowoczesnym sposobem myślenia o wnętrzu: z jednej strony kładącym nacisk na znaczenie detali, a z drugiej – na całościowe podejście do kształtowanej przestrzeni użytkowej.Mandarin Oriental położony jest w samym centrum nowoczesnej dzielnicy Eixample, wzniesionej według planu katalońskiego architekta  Ildefonsa Cerdà w II połowie XIX wieku. Już samo położenie hotelu świadczy o jego wysokiej randze – znajduje się bowiem przy Passeig de Gràcia – głównej alei miasta, przy której podziwiać można też takie perły katalońskiej architektury jak Casa Milà czy Casa Batlló Antoniego Gaudí. W tym doborowym towarzystwie, schowane za monumentalną fasadą, czeka na entuzjastów dobrych projektów wnętrze zaprojektowane przez Patricię Urquiolę, jedną z niekwestionowanych „gwiazd” wzornictwa. To właśnie w konsekwencji dotyczącej całości jej projektu można szukać podobieństw między działaniami słynnego katalońskiego artysty i współczesnej designerki. Barceloński hotel obchodzi w tym roku 5- lecie działalności. Z tej okazji uruchomiono w nim 17 nowych apartamentów oraz 5 luksusowych pokoi, które mieszczą się w odrębnej części budynku. Nowe wnętrza zostały również w pełni zaprojektowane przez Urquiolę. Tutaj – inaczej niż w poprzednich realizacjach – designerka postawiła przede wszystkim na ciepłe kolory, wciąż zachowując swój rozpoznawalny styl.

Mandarin Oriental to nie tylko luksusowe apartamenty, ale także  otwarte dla szerokiego odbiorcy przestrzenie, do których wejść może każdy – na przykład wstępując na kawę podczas spaceru po Passeig de Gràcia. To właśnie tu na miłośników porcelany czeka niemałe zaskoczenie, ponieważ kawę czy herbatę w Mandarin Oriental wypijemy z filiżanki Rosenthal – kolekcja „Landscape” jest elementem wyposażenia tego słynnego barcelońskiego hotelu! W jego wnętrzu kryją się też takie ‘perełki’ jak hokery wyprodukowane również przez Rosenthal.

Te ceramiczne siedziska, podobnie jak większość realizacji wszechstronnej Hiszpanki charakteryzuje specyficzny dla niej styl, który jak rodzaj genetycznego kodu wpisany jest w każdą z nich. Znawcy współczesnego wzornictwa dostrzegą we wnętrzach Mandarin Oriental również inne jej meble, które powstały we współpracy z hiszpańską marką Kettal czy włoskim Kartellem. Jeśli bliskie jest Wam łączenie we wnętrzu dobrego designu z luksusem musicie koniecznie odwiedzić to wyjątkowe miejsce podczas wizyty w Barcelonie. Warto zapamiętać, że każdy z elementów wyposażenia hotelu powstałych według projektu Urquioli, a wyprodukowany przez Rosenthal możecie nabyć w salonach tej sieci w Polsce, podobnie jak meble Kartella, które dostępne są w jednym z trzech salonów flagowych: w Poznaniu, Warszawie, a od niedawna także we Wrocławiu na Placu Tadeusza Kościuszki 3.

3 Comments on “Mandarin Oriental – wyjątkowy przystanek w podróży

  1. Brak słów …. hotelowy poemat prosto z ekskluzywnej bajki 🙂

  2. Pięknie to wyglada marzenie 😉 Wakacji 2014 🙂

  3. Kocham Barcelonę i co roku staram się ją odwiedzać bez względu na porę roku. Lokalizacja hotelu jest wyjątkowa, ponieważ to właśnie tutaj zobaczymy dzieło Gaudiego La Pedrera zwany przez turystów Casa Mila lub Casa Batlló. Połączenie pięknego wnętrza hotelu z otaczającą panoramą miasta jest jego niewątpliwym atutem. Barcelona to miasto do którego chce się wracać. Kto poznał to miasto, jego klimat z pewnością wie czym mówię.

Leave a Reply

%d bloggers like this: