Sklep internetowy ESNOBISMO.COM

Właśnie dobiegł końca konkurs TransferDesignu zorganizowany z okazji 1-rocznicy powstania rosenthalblog. Jedną z nagród był kryształowy „Łapacz snów” wg proj. Gianniego Versace.
Dla Zwycięzcy niech będzie amuletem przynoszącym szczęście, w co wierzą głęboko niektóre plemiona indiańskie, a nagroda pochodzi z nowego sklepu internetowego, który chcemy Wam zaprezentować ESNOBISMO.COM

Nazwa sklepu zawiera w sobie słowo „snob”, budzące nie zawsze pozytywne emocje, podobnie jak słowo „kicz”. Ale kto odważy się zakreślić granicę między kiczem, a sztuką? A snobizm? Czy każdy z nas, po swojemu, nie bywa czasami snobem? Jeśli przyjmiemy najprostsza wersję, że  snobem jest ktoś, kto naśladuje osoby należące do klasy wyższej niż on sam, to możemy snobizm uważać za  bardzo pozytywny mechanizm!  Czy to potrzeba wyróżnienia się sprawia, ze poszukujemy przedmiotów wyjątkowych, rzadko spotykanych?

A może właśnie swego rodzaju snobizm leży u podstaw wszelkich pasji kolekcjonerskich? Zwykle decyzja o nabyciu większości produktów wiąże się z naszą nieustającą potrzebą podnoszenia standardu życia, ale często jednym z ważniejszych powodów jest chęć osiągnięcia wyższego statusu społecznego. daliCzy to źle? Cytowany chętnie przy różnych okazjach Oscar Wilde zapewniał, że  tajemnica życia leży w poszukiwania piękna.  Dla jednych będzie to niezwykły widok, dla innych uroda kobiety, a jeszcze inni otaczają się pięknymi przedmiotami.

Czasami zachwyci nas kwitnący kwiat, a czasami wystarczy jego zapach. Francuska firma Lampe Berger Paris szczyci się ponad stuletnią tradycją i jest uznanym producentem esencji, których używamy w lampach zapachowych tej firmy. Niektóre z nich, zaprojektowane prze znanych francuskich artystów ( wśród nich znalazł się znany projektant mody J.Ch. Castelbajac) produkowane były w krótkich seriach i niezależnie od swej funkcji są ekscentrycznym elementem dekoracyjnym.

Nasze życie składa się z drobiazgów, dlaczego nie miałyby być piękne?

Cytowany już raz Oscar Wilde mawiał również, że gotów jest zrezygnować ze wszystkiego, ale nie z odrobiny luksusu!

W sklepie ESNOBISMO.COM oferujemy produkty różnych producentów, jak Lalique i wyjatkowa biżuteria tej firmy ( naszyjniki w naszej ofercie są praktycznie niedostępne na rynku, bo przed laty zostały wyprodukowane w bardzo krótkiej, limitowanej serii!), czy obiekty znanych artystów (np. jedyny dostępny porcelanowy zegar wg projektu A. Warhola ). Dzięki naszej bezpośredniej współpracy z hiszpańskim muzeum prezentującym sztukę S. Dali tylko w esnobismo.com nabyć można repliki niesamowitej biżuterii zaprojektowanej przez genialnego Katalończyka. Mamy w swej ofercie wyjątkowe przedmioty z nowojorskiej firmy L’Objet, które może nie są niezbędne w naszym codziennym życiu, ale są intrygujące i piękne! Znajdziecie u nas wyjątkowa porcelanę, upominki inspirowane sztuką wielkich mistrzów, i wiele wiele innych ciekawych, niepowtarzalnych przedmiotów.

2 Comments on “Sklep internetowy ESNOBISMO.COM

  1. Jestem snobem, kocham piękno ale pozyskuję pięknych przedmiotów by się wyróżniać, lecz po to by mieć fragment piękna blisko siebie. To dla dobra duszy zmęczonej codziennością krzyczącą z billbordów.

    • O snobizmie – dobrym czy złym – dyskutować można by bez końca! Pana interpretacja bardzo do nas przemawia, Czy śledzi Pan facebooka esnobismo? Ciekawiłyby nas Pańskie komentarze na temat prezentowanych tam przedmiotów..Sewrdecznie pozdrawiamy.

Leave a Reply

%d bloggers like this: