Porcelanowy piknik w Selb…

W minioną niedzielę, 3 sierpnia, zakończył się w Selb największy w Europie, a być może nawet największy na świecie – jarmark porcelany.
Ponad 400 stoisk z całych Niemiec, a kilka z Francji, Austrii, Czech i Polski, utworzyło „porcelanowy trakt” o długości 2 000 metrów… W tym małym bawarskim miasteczku znajduje się siedziba Rosenthal i innych manufaktur, a przede wszystkim  Państwowe Muzeum Porzellanikon. Na turystów czeka tu wiele atrakcji związanych z porcelaną – u wjazdu do miasteczka wita ich największy na świecie dzbanek do kawy, a przy pl. M. Luther porcelanowa fontanna ozdobiona 45 000 turkusowo-błękitnymi ceramicznymi płytkami. Kolejne 55 000 bajecznie kolorowych płytek zdobi pobliski porcelanowy zaułek.  Porcelanowe dzwonki przy ulicy Schillera każdego dnia wybijają godzinę 12-tą. Jednak największą atrakcję stanowi jarmark, który odbywa się tu już od 24 lat i towarzysząca mu wystawa „Białe złoto” w Rosenthal Theater. Ponad 25 000 odwiedzających wypełnia wąskie uliczki Selb, a niemalże każdy wyjeżdża stąd bogatszy o kolejny upragniony nabytek.

Porcelanowy Piknik w Selb jest bez wątpienia wydarzeniem godnym uwagi kolekcjonerów i wszystkich miłośników “białego złota”. Już od kilku lat również w Polsce mają miejsce inspirowane nim podobne spotkania. W najbliższy weekend 9 i 10 sierpnia na poznańskiej ulicy Gołębiej 3 planujemy stworzyć podobną atmosferę dla miłośników pięknych przedmiotów oraz poszukiwaczy wyjątkowych okazji. W sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-16:00 produkty marek Rosenthal i wielu innych dostępne będą w atrakcyjnych cenach. Spotkajmy się na Gołębiej!

Leave a Reply

%d