Love story – Dorothy Hafner

Dorothy Hafner jest jedną z najciekawszych przedstawicielek awangardy w sztuce ceramicznej. Z firmą Rosenthal współpracuje już od ponad czterdziestu lat.
Jest autorką projektu serwisu „Flash”, który zarówno ze względu na swą formę, jak i genialnie harmonizującą z nią dekorację (również jej autorstwa!) był przez długi czas niedoścignionym wzorem tego rodzaju realizacji artystycznych. Dorothy Hafner mieszka i pracuje w USA, a dla Rosenthal zaprojektowała wiele wzorów, również niezwykły „Flying carpet”, jeden z najciekawszych mebli produkowanych w ramach koncepcji „…żyć ze sztuką”.
Kitty Kahane z Berlina właśnie formę „Flash” wybrała do realizacji swego niezwykle zabawnego, poetyckiego projektu „Love story”. Na dzbanki, filiżanki, kubeczki i inne części serwisowe projektu Hafner przeniosła dekorację-opowieść o miłości i jej czterech etapach: od poznania, poprzez pierwszą randkę i ślub, aż do podróży poślubnej.Ona i on, dwie zabawne miniaturowe postaci, nasycone i wesołe kolory, pełne humoru scenki są jak zaproszenie… Udajmy się w wyobraźni w podróż balonem, oddajmy się marzeniom o miłości bez końca, po prostu – love story!2

Leave a Reply

%d bloggers like this: