Sebastian Herkner – nowa generacja!

Jak każdego roku o tej porze spotkają się w Paryżu projektanci i architekci, wystawcy i producenci, zwiedzający i dziennikarze. Maison&Objet zgromadzi wszystkich zainteresowanych nowymi propozycjami dekorowania wnętrz.
Pojawi się wśród nich młody człowiek o ujmującej powierzchowności, Sebastian Herkner, który niedawno zwrócił na siebie uwagę bardzo ciekawymi projektami mebli, lamp i porcelany. Obsypany został licznymi nagrodami stając się szybko ulubieńcem prasy wnętrzarskiej. Jest Niemcem, zaledwie kilka lat temu uzyskał dyplom na Offenbach University of Art and Design. Jeszcze jako student podjął współpracę z londyńskim Studio Stelli McCartney, a zaraz po ukończeniu studiów otworzył własną pracownię projektową. Meble i lampy przez niego projektowane powstawały w tak renomowanych firmach jak Gervasoni czy Moroso.
Swego rodzaju zaskoczeniem było podjęcie przez niego współpracy z Rosenthal, ale mariaż ten zaowocował nie tylko nowym serwisem, ale również niezwykle ciekawymi, absolutnie nowatorskimi produktami.
Bardzo ciekawa jest kolekcja „Collana” – proste wazony z białej porcelany, które zdobi złoty lub platynowy pasek, zintegrowanych ze szklanym „kołnierzem” w jednym z wybranych kolorów.
Jeszcze bardziej intryguje „Falda” – wazon o formie bardzo ekscentrycznej, ale zarazem zaskakująco praktycznej.
Przy okazji – popatrzcie, jak powstała idea i jaka była droga do realizacji!last

One Comment on “Sebastian Herkner – nowa generacja!

  1. Świetny artykuł. Ze swojej strony mogę dodać, że ujęło mnie niesamowicie, że
    Sebastian Herkner został zaproszony do udziału w Basket Case II w Binga Zimbabwe. Jako jeden z dwóch cenionych europejskich projektantów uczestniczył projekcie dzięki, któremu miał okazję do wymiany wiedzy w zakresie tkactwa, nabyć nowe doświadczenia, które mogą stać się inspiracją do dalszych projektów. Główna wystawa czyli drugi etap Basket Case II odbędzie się w październiku 2014r. w Galerii Narodowej Zimbabwe.

Leave a Reply

%d bloggers like this: