Reportaż z Maison et Objet – trendy 2015

Największe europejskie targi wnętrzarskie, które odbyły się w Paryżu, nadają kierunek trendom w 2015 roku. Przez ostatnie dni opisywaliśmy nowości, które odkryliśmy na różnych stoiskach, pokazywaliśmy zdjęcia tego, co przykuło naszą uwagę. Kończąc dziś cykl paryskich relacji chcielibyśmy pokusić się o podsumowanie prezentowanych tendencji.
BWszechobecne dotychczas metalizujące kolory, które naznaczyły prawie wszystkie projekty, w roku 2014 będą zastępowane stopniowo kolorami bardziej naturalnymi, przygaszonymi i stonowanymi.C
Marmur, granit i porcelana tak często dotychczas używane, będą nadal obecne w najbliższym sezonie, jednak typowe dla nich biel, szarości i beże prawdopodobnie wyparte zostaną przez tonacje bardziej nasycone i dramatyczne – ciemne zielenie i czernie.Wyszywanie i haftowanie przestanie być już wstydliwym, staromodnym hobby – staną się jedną z tych umiejętności, które są niezwykle cenione i ewidentnie wracają do łask.
Podobnie – różnego rodzaju perforacje, z którymi eksperymentują projektanci związani z różnymi materiałami. W swoich projektach pokazują często jak moduluje światło padające na gładkie powierzchnie poprzez „dziurawą” fakturę.
Dziękujemy, że byliście z nami korzystając z relacji targowych! Zapraszamy do lektury naszych kolejnych tekstów!

Leave a Reply

%d bloggers like this: