Hanna Krüger

Hanna Krüger należy do najmłodszego pokolenia projektantów współpracujących z Rosenthal. Urodziła się w 1979 roku w Berlinie, ale studia podjęła w Kassel na University of Arts.

Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu tej renomowanej uczelni otworzyła własne studio projektowe (2011). W początkowym okresie zajmowała się przede wszystkim szkłem, stąd pierwsza kolekcja zaprojektowana dla Rosenthal to wazony i patery ze szkła „Vessels”.
Podejmując współpracę z jedną z najsłynniejszych manufaktur porcelany, Krüger nie mogła rzecz jasna zignorować tego materiału, poprzestając jedynie na szkle. Po kolekcji szklanych wazonów przyszedł czas na porcelanowe obiekty. Każdy z nich powstał w serii ograniczonej do 49 egzemplarzy, a autorka odwołuje się w kolekcji do projektów swych sławnych kolegów, jak Jasper Morrison czy Patricia Urquiola.Intrygujące konstrukcje, które za sprawą Hanny Krüger powstają z połączenia kilkunastu porcelanowych elementów pochodzących z różnych kolekcji, otrzymują „drugie życie” i tworzą zupełnie nową jakość. Na ostatnich targach we Frankfurcie to właśnie kolekcja zatytułowana „Pila” wzbudzała największe zainteresowanie. Być może właśnie ta premiera zwróciła uwagę kawowego giganta Nespresso, który uhonorował ją doroczną nagrodą-stypendium przyznawaną debiutantom.

One Comment on “Hanna Krüger

  1. Bardzo fajne dekoracje do mieszkania. Jednak nie przesadzałbym z ich ilością, bo im więcej tym mniej efektownie wyglądają.

Leave a Reply

%d bloggers like this: