Maria Róża

Zaprojektowana przed niemalże stu laty „Maria” jest doskonałym przykładem historii wyjątkowego materiału, jakim jest porcelana.
Serwis nazwany imieniem żony autora – Philipa Rosenthala – stał się jednym z najbardziej cenionych na całym świecie, a teraz zyskuje nowy wymiar w wersji zaprojektowanej przez szwajcarską designerkę, Regulę Stüdli. „Maria Róża” urzeka delikatnością kwiatowych motywów, które pokrywają powierzchnie filiżanek, talerzy i dzbanków. Dekoracje z pąków róż w połączeniu z klasyczną formą znaną z kolekcji „Biała Maria” tworzą wyjątkowo harmonijną całość. Regula Stüdli wykorzystała motywy pąków róż, wesołych stokrotek oraz zielonych liści i przeniosła je na białą porcelanę, uzyskując interesujący kontrast. Projektantka potwierdza, że swe zamiłowanie do kwiatów może z sukcesem realizować na porcelanie. Jej wcześniejszy projekt – kolekcja „Tajemniczy ogród” – odniosła natychmiastowy sukces. Tym razem podjęła się zadania zaprojektowania dekoracji dla formy, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. „Maria” jest jednym z najlepiej sprzedających się serwisów wszechczasów. 5 000 000 filiżanek i 15 000 000 talerzy sprzedano w ciągu ostatnich 25 lat! 200 różnych dekoracji pokryło dotąd powierzchnie talerzy, filiżanek i innych elementów kolekcji, a wśród nich wymienić trzeba tak znane wzory jak „Bukiet Letni”, „St. Germain” czy „Jeżyna”. Warto dodać, że serwis ten jest też najbardziej rozbudowanym zestawem, na który składa się aż 80 różnych elementów. 

Projektowanie dekoracji dla „Marii” było niezwykle ekscytujące. Od samego początku poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko – poprzez samą formę serwisu. To prawdziwe wyzwanie, by zaproponować coś specjalnego, ale pasującego do formy, która ma swój bardzo indywidualny charakter” – mówi Stüdli z nieskrywanym entuzjazmem. Pracując nad projektem fotografuje ona pojedyncze rośliny w ich naturalnym ułożeniu, następnie poddaje je komputerowej obróbce i z tak przetworzonych motywów tworzy kompozycje w formie osobliwych kwiatowych martwych natur.3Dzikie i hodowlane róże, stokrotki i liście, przetworzone obróbką metodami cyfrowymi, tworzą niezwykłą kompozycję w 14 kolorach o delikatnych odcieniach, wśród których dominują róż, kolor żółty i zieleń.Kolekcja uzupełniona została przez serię oryginalnych dodatków, które – tak jak elementy porcelanowe – pokrywa nostalgiczny motyw dzikiej róży: świece zapachowe, notesy i notatniki oraz obudowy do iPhone’a.

Leave a Reply

%d bloggers like this: