Kartell loves Milano

Z okazji zakończonych przed dwoma dniami targów Salone del Mobile w Mediolanie, powracamy do wydarzeń sprzed kilku lat, bo wystawa z 2011 roku nie zasługuje na zapomnienie…

Niewiarygodny wachlarz projektów i idei, oraz talentów i emocji stanowiła ekspozycja Kartell loves Milano, która powstała z okazji 50. edycji targów wystawienniczych Salone del Mobile. Jej celem było pozyskanie środków finansowych dla cenionej i cieszącej się wielkim zaufaniem fundacji Umberto Veronesi.

Moschino

Missoni

Etro

DSquared2

Zaproszenie do udziału w tej akcji przyjęli wybitni artyści i projektanci, fotograficy, muzycy, przedstawiciele świata teatru i mody (Etro, Missoni, Moschino). Do ich dyspozycji przekazał Kartell 45 obiektów ze swej kolekcji mebli do dowolnej ich reinterpretacji.

Robert Wilson – From Milano with love

Dzięki artystycznej pasji, miłości do miasta – stolicy designu, ale również przez respekt i szacunek dla bardzo cenionego we Włoszech profesora Veronesi, działającego od wielu lat na rzecz ludzi dotkniętych choroba nowotworową, powstała niezwykła kolekcja. Znane i produkowane od lat meble Kartella zostały kompletnie odmienione, ich funkcjonalność została zmarginalizowana, bo zamiarem artystów było ich „zmediolanizowanie” i nadaniem im „drugiego życia”.

Patricia Urquiola

Andrea Branzi

Philippe Starck

Aukcję całej kolekcji przeprowadził, całkowicie rezygnując ze zwyczajowej prowizji, renomowany dom aukcyjny Sotheby’s, a całkowity dochód zasilił fundację.

Mario Bellini

Mario Bellini

Leave a Reply

%d bloggers like this: